Poniedziałek, 23 listopada 2020

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Epidemia na Śląsku:

Dwaj piłkarze Przyszłości trafili do wyższych lig

16.07.2013 17:03 | 6 komentarzy | art

W następnym sezonie w barwach Przyszłości Rogów na pewno nie zobaczymy Piotra Glenca i Arkadiusza Lalko.

Dwaj piłkarze Przyszłości trafili do wyższych lig
Piotr Glenc (z prawej) i Arkadiusz Lalko (w środku) zagrają w wyższych ligach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piotr Glenc to 17-letni pomocnik, wychowanek Przyszłości, który w III-ligowej drużynie zadebiutował w ubiegłym sezonie. I szybko stał się podstawowym graczem. Zdobył dwa gole w lidze i jednego w rozgrywkach pucharowych. Jego nowym klubem będzie I-ligowa Miedź Legnica.

Z kolei Arkadiusz Lalko, który trafił dwa lata temu do Przyszłości ze Startu Bogdanowice zasilił beniaminka II ligi Odrę Opole. Występuje na pozycji stopera. Mocną stroną 23-letniego piłkarza jest gra głową. W ubiegłym sezonie dwukrotnie trafił do bramki w ligowych rozgrywkach.

Obaj zawodnicy trafili do nowych klubów na zasadzie transferów definitywnych, gotówkowych. Włodarze Przyszłości nie chcą zdradzić kwoty transferu.

Obecnie klub prowadzi rozmowy na temat przedłużenia kontraktów z pozostałymi graczami. Ze względu na zaległości finansowe względem piłkarzy trudno będzie zatrzymać wszyskich. W Rogowie liczą, że uda się utrzymać rdzeń 10-12 piłkarzy, którzy zostaną uzupełnieni piłkarzami obserwowanymi w innych zespołach przez trenera Przyszłości, oraz wyróżniającymi się zawodnikami z drużyny juniorów starszych.

 

(art)