Walka o fotel lidera w C klasie

W niedzielne popołudnie Olszynka Olza podejmowała u siebie zespół z Nieboczów.

Mecz ten stał na równym poziomie, ale to team z Olzy zaczął atakować bramkę przeciwnika. Dośrodkowanie z boku boiska, wykorzystał zawodnik gospodarzy Szymon Kluczka posyłając główką piłkę do siatki Nieboczów.

Po 15 minutach gry drużyna gości się obudziła i zaczęła konsekwentnie kontratakować naprzemiennie skrzydłami i środkiem pola.

Olzanie zagrozili jeszcze w pierwszej połowie Odrze, dokładnie wykorzystując rzut wolny z boku boiska gdzie Marcin Pośpiech z trudem przeniósł piłkę na poprzeczkę po czym jeden z obrońców oddalił zagrożenie posyłając piłkę na połowę przeciwnika.

W 35. minucie po rzucie rożnym dla gości, obrońca Tomasz Pogoda, który odnalazł się w polu karnym przeciwnika, pewnym strzałem z głowy pokonał bramkarza Olszynki.

Druga połowa głównie toczyła się w środku pola gdzie obie drużyny walczyły o piłkę a ta najczęściej była posyłana prosto w ręce bramkarzy. Jednak to drużyna z Nieboczów miała więcej dogodnych sytuacji do strzelenia drugiej bramki. W 65. minucie Jarosław Lach otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, przebiegł z nią wzdłuż linii pola karnego wyprowadzając w pole czterech obrońców i oddał kąśliwy strzał w lewy róg bramkarza.

W ten sposób goście objęli prowadzenie i jak się później okazało nie oddali już go do ostatniego gwizdka sędziego.

Gospodarze próbowali jeszcze atakować, ale to nieboczowianie mieli lepsze okazje do podwyższenia rezultatu. Bramkarz Olzy nieporozumiał się ze swoim obrońcą i Jarosław Lach oddał strzał na pustą bramkę przy czym minimalnie się myląc.

Oba te zespoły mają po 19 punktów w ligowej tabeli, ale to Odra Nieboczowy pomimo jednego mniej rozegranego meczu w statystykach jest lepsza i to oni mogą się cieszyć z fotelu lidera w aktualnej chwili.

Olszynka Olza: Musioł - Matlanga (45. Wacławczyk), Długi, Wojtczak, Kwiatoń - Kluczka (25. Szuścik), Zagórski (70. Ryszka), Sztangierski, Kłosek (80. Futerski) - Szymiczek