Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

14.10.2013 15:49 | 13 komentarzy | kozz

Już w czwartek piłkarki RTP Unia Racibórz staną przed historyczną szansą wywalczenia awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jeszcze nigdy, żaden polski zespół klubowy, nie doszedł na ten szczebel europejskich rozgrywek.

W czwartek mecz Unia Racibórz - Konak
W Turcji piłkarki Konaku miały swoje święto. Czy w Raciborzu królować będzie Unia?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mistrzynie Polski w pierwszym meczu w Turcji przegrały minimalnie 1:2. Bramkę dla Unii zdobyła Marta Mika. Przed własną publicznością podopiecznym trenera Remigiusza Trawińskiego do awansu wystarczy skromne 1:0. Wynik 2:1 spowoduje konieczność rozegrania dogrywki. Zwycięstwo dwoma, bądź więcej bramkami da unitkom przepustkę do kolejnej rundy. Dziś raciborski zespół spotka się na pierwszym po powrocie z Izmiru treningu. Nad ostatnim szlifem formy, piłkarki Unii będą pracować także jutro i w środę. Oprócz Chinasy, która znowu ma problemy z kolanem, pozostałe zawodniczki są w pełni sił i mogą trenować z pełnym obciążeniem.

Konak Belediyesi Spor Kulubu do Polski przyjedzie we wtorek późnym wieczorem. Ekipa z Turcji będzie mieszkać w hotelu Amadeus. Dzień przed meczem zespół Konaku przyjedzie do Raciborza na oficjalny trening (godz. 13.00, stadion OSiR ul. Zamkowa 4). Poźniej w planach jest zwiedzanie Zamku Piastowskiego oraz oficjalna kolacja obu drużyn z udziałem delegatów UEFA, a także władz miasta i powiatu w restauracji Braxton.

Spotkanie rewanżowe 1/16 Ligi Mistrzów w piłce nożnej kobiet: RTP Unia Racibórz - Konak Belediyesi Spor Kulubu odbędzie się w czwartek, 17 października o godz. 14.00 na stadionie OSiR w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

CZYTAJ TAKŻE: LIGA MISTRZÓW Z KONAKIEM