Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

RTP Unia Racibórz: To jeszcze nie koniec pięciokrotnego mistrza Polski

W poniedziałek odbyło się Walne Zgromadzenie Wyborcze zwołane przez zarząd RTP Unia. Sytuacja pięciokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej kobiet była beznadziejna. Brak sponsorów i wsparcia ze strony miasta oraz wycofanie się głównego sponsora i założyciela klubu Remigiusza Trawińskiego spowodowało, że RTP Unia Racibórz mogła nie przystąpić do rozgrywek w rundzie wiosennej, tym samym nie dokańczając sezonu 2013/14.

RTP Unia Racibórz: To jeszcze nie koniec pięciokrotnego mistrza Polski
Przewodniczący Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Andrzej Padewski (z prawej) wręcza medale za piąty tytuł mistrzowski. Na zdjęciu również wiceprezes Józef Teresiak i najlepsza atakująca w historii RTP Unia Patrycja Wiśniewska. /fot. Maciej Kozina

Podczas zgromadzenia ustalono, że RTP Unia Racibórz na pewno przystąpi do rundy rewanżowej w Ekstralidze kobiet. Sytuacja zmieniła się dzięki działaczom klubu z północy Polski - Checzy Gdynia (obecnie grającej na zapleczu Ekstraligi). Złożyli oni deklaracje członkowskie. Nowym prezesem RTP Unia Racibórz został 20-letni Mateusz Bieszke. W skład zarządu weszli ponadto: były prezes RTP Unia Józef Teresiak (wiceprezes), Adam Mużelak (sekretarz), Kamila Marszałek, Katarzyna Glowalla, Dariusz Glowalla i Andrzej Dziurdziewicz (członkowie zarządu). Komisja rewizyjna jest całkowicie związana z Checzą Gdynia.

Póki co dowiedzieliśmy się kto będzie sterował klubem. Nie wiadomo na razie nic, kto będzie występował na boisku. O tym jak będzie wyglądała kadra dowiemy się na początku 2014 roku.

- Rządzi ten, kto ma pieniądze, a wygląda na to, że w Gdyni one są, skoro podjęli się zadania grania w rundzie wiosennej jako RTP Unia. Jeżeli Polski Związek Piłki Nożnej nie zgodzi się na to, aby drużyna wiosną występowała w Gdyni, to na cztery mecze, które RTP ma rozegrać jako gospodarz zespół przyjedzie do Raciborza - powiedział aktualny wiceprezes Teresiak.

Jeśli jednak zespół będzie grał mecze w Gdyni to najwierniejsi kibice raciborskiego klubu na pierwszy mecz wiosną będą mieli stosunkowo blisko, bowiem rundę rewanżową RTP Unia Racibórz rozpocznie od wyjazdowego meczu z TS Mitech Żywiec.

- Osobiście bardzo się cieszę, że Unia jeszcze w rundzie wiosennej będzie grała. RTP Unia i tak nie zniknie z mapy piłkarstwa kobiecego, bo w Raciborzu pozostaną drużyny młodzieżowe. Od 1 lipca w Gdyni ma powstać Spółka Akcyjna i Checz Gdynia zainteresowana jest tylko pierwszą drużyną, a młodzież (ze szkółek UKS Gamów i UKS Pawłów - przyp. red.), która będzie występować w dwóch drużynach zostanie w Raciborzu i będzie grać z chłopcami w rozgrywkach podokręgu Racibórz. Na razie będziemy grali na poziomie trampkarskim i juniorskim, a w przyszłości może na poziomie trzeciej lub drugiej ligi. Wszystko będzie zależało od tego na co Unię będzie stać - zapewnił Józef Teresiak.

RTP Unia poza tym, że zdobyła w pięć mistrzostw Polski doczekała się trzech piłkarek, które zostały mistrzyniami Europy do lat 17 (Gabriela Grzywińska, Ewelina Kamczyk, Dżesika Jaszek - dwie ostatnie pochodzą z Raciborszczyzny).

Po rundzie jesiennej Unia znajduje się na drugiej pozycji w Ekstralidze Kobiet, tracąc pięć punktów do Medyka Konin.

Przypomnijmy, że RTP w rozgrywkach ligowych występuje od 2003 roku. Wtedy RKP Rybnik przeniósł się do Raciborza tworząc RTP Unia Racibórz, a w kolejnych latach tworząc potęgę polskiego piłkarstwa kobiecego.

Jak można zobaczyć na stronie internetowej Checzy Gdynia, klub od sezonu 2014/15 miałby się nazywać Ladies Football Team (Link do sesji zdjęciowej)

Aktualizacja:

Po przeczytaniu, do powyższego artykułu odniósł się Przewodniczący Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Andrzej Padewski. - Polski Związek Piłki Nożnej zakazuje łączenia klubów w trakcie sezonu, co oznacza, że RTP Unia Racibórz mecze jako gospodarz musi rozegrać w Raciborzu. Co równie istotne Mateusz Bieszke nie może pełnić funkcji prezesa w dwóch klubach jednocześnie. To jest złamanie punktu 10 ustawy o sporcie. Na dzień dzisiejszy nic nie stoi na przeszkodzie, aby pod nazwą Unii Racibórz klub dalej funkcjonował. Jedyną przeszkodą może być dyskwalifikacja Unii za brak posiadania drużyn młodzieżowych - komentuje prezes Padewski.

Treść art. 10. Osoba fizyczna lub osoba prawna będąca członkiem lub posiadająca udziały albo akcje w klubie sportowym będącym członkiem polskiego związku sportowego nie może być członkiem lub posiadać udziałów albo akcji lub być członkiem organów lub władz innego klubu sportowego uczestniczącego we współzawodnictwie sportowym w tym samym sporcie.

 

Czytaj TAKŻE: 20-letni Mateusz Bieszke został nowym prezesem RTP Unia Racibórz

Ludzie

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.

19 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~smiechu warte (83.30. * .157) 13.01.2014 14:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

20 letni prezes :P nic do dodania nie mam hahahaha :P

strichol 21.12.2013 20:31
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Trener-dobrze ześ ty jest mądry,i piękny z Uni.!!!!!sama se to z palca nie wyssała.a poza tym nie oszukujmy sie że zachwilę albo już ?UNI RACIBÓRZ - NIE BYDZIE......

~trener (88.199. * .166) 21.12.2013 16:33
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Strichol - Tyś wiekszy psychol ot tego dziennikarza z faktu

strichol 20.12.2013 18:43
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

WY nie patrzcie na Paderewskiego-narajzie.TYLKO na waszą kolężankę która grała w UNI razem z wami.wy jesteście w domach a ona czeka w HOTELU NA SWOJE PIENIĄDZE bo nawet niema za co polecieć do domu na ŚWIĘTA BOZEGO NARODZENIA.Gdzie te koleżeństwo,gdzie ta wspołpraca reszta drużyny i zarządu UNI RACIBÓRZ??????

~trener (88.199. * .166) 20.12.2013 18:07
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

"Unia wiele lat grała bez zaplecza młodzieżowego i nikt nie miał odwagi skierować wniosku do Komisji Dyscypliny." ten cytat to dowód na kłamstwa i szachrajstwa Padewskiego. Kolejny " fryzer" wśród dzialaczy piłkarskich. Sprawą kłamstw Padewskiego mogłaby zająć się prokuratura.

~trener (88.199. * .166) 20.12.2013 18:00
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Padewskiego niema co sluchać. To jeden z wielu mądrali w PZPN. Napewno potrafi wszystko sp..... co innym się nie dalo. Za jego panowania napewno kobieca pilka nożna będzie sie zwijała przez głupie pomysły Padewskiego. Do Unii się czepia że niema drużyny rezerw a 2 lata temu i wcześniej kiedy taką drużynę miała Unia to jego AZS Wrocław nic nie miał, i to mogło tak być bo Padewski to "wybitny" menadżer i działacz. Kolejny oszołom w PZPN. Ile drużyn już się wycofało z Ekstraligi i I ligi przez jego bzdurne pomysły. Przez niego to początek końca kobiecej piłki nożnej, za niedługo kobiety także będą 76 na świecie.

strichol 20.12.2013 15:37
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

W d...pę se wsadzcie te wasze medale-odznaki-pamiątki.TU WASZA ZAWODNICZKA SIEDZI W HOTELU W RACKU...... BO NIEMA ZA CO WRÓCIĆ DO DOMU I JESTEŚCIE ZALEGLI WOBEC NIEJ PENSJE I TO NIE JEDNĄ!!!!!!!!!TAKA WIELKA UNIA>>>>>>>ŻYGAĆ MI SIĘ CHCE

~cd (83.5. * .80) 19.12.2013 22:23
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Czyli mistrzostwa zdobyte zostały z naruszeniem regulaminu?

~z portalu KobiecaPilka.pl (83.5. * .80) 19.12.2013 22:21
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

W tym sezonie nie ma prawnych możliwości na przejęcie przez Checz Gdynia klubu Unii Racibórz. Zwłaszcza, że toczy się postępowanie Komisji Dyscyplinarnej PZPN przeciwko Unii z powodu uchybień regulaminowych. Dokładny powód? Brak dwóch zespołów młodzieżowych biorących udział w rozgrywkach prowadzonych przez Komisje ds. Piłkarstwa Kobiecego. Kierowana przeze mnie Komisja nie boi się podejmować trudnych decyzji. Unia wiele lat grała bez zaplecza młodzieżowego i nikt nie miał odwagi skierować wniosku do Komisji Dyscypliny."

~Bonus RPK (83.14. * .86) 19.12.2013 15:44
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Według mnie jednak to jest koniec... Obczajcie : http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/mistrzyni-afryki-uwieziona-w-raciborzu/j8zcz

~bax (87.204. * .172) 18.12.2013 14:20
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Prezez Mateusz Bieszke, ambitny chłopak miał coś takiego wielkiego jak Checz.. miesza sobie sam, ledwo wywiązuje się z dziewczynami z Gdyni, a łapie się za coś takiego potężnego jak Unia. Szkoda dziewczyn to mało powiedziane..dziewczyny nie chcą grać, bo może nie są gotowe? Ich nikt zapewne o zdanie nie zapytał, jak zawsze..

~bbaa (81.190. * .48) 17.12.2013 21:45
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To pytanie nie powinno byc kierowane do pilkarek, tylko do 'prezesa'. Prezes tak zadecydowal nie pytajac nikogo o zdanie .

~pzpn (153.19. * .149) 17.12.2013 21:40

to po co to wszystko w takim razie ?

~aabb (81.190. * .48) 17.12.2013 20:25
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

dziewczyny z Checzy nie chca grac w ekstralidze i nikt nie bierze ich zdania pod uwage.

~palenis (93.105. * .180) 17.12.2013 18:18
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Gdynia po prostu poszła na łatwizne.. Będą grac pod nazwą Raciborza a nawet nie włożyły w historie klbu 1%.. kto ma pieniadze - ma wszystko.. Po trupach do celu.

~Taki jeden (92.74. * .156) 17.12.2013 18:14
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

@pikła - dziewczyny z Checzy nie mają się czego obawiać bo ze starej drużyny Unii Racibórz nikt już raczej nie pozostał. Zawodniczki otrzymały wolną rękę. Zresztą Checz też jest finansowo bardzo słaby i nie wróżę niestety temu tworowi pod "nową" nazwą zbyt długiego żywota.

~pzdr (153.19. * .149) 17.12.2013 17:38
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

ciekawe kto niby przyjdzie z Raciborza...więc nie martwcie się dziewczyny z Gdyni :) z niecierpliwością czekam na początek 2014.

sanmarino 17.12.2013 17:35
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

czyli Gdynia kupiła soboe drużyne ekstraligii, i tak na prawdę to własnie przypieczetowano koniec tej drużyny, a nie jak w tytule. Smutne jak szybko podzielili ten tort, ciekawe kto ile zarobił.

~pikła (89.67. * .118) 17.12.2013 17:14
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

ciekawe jak będzie wyglądać ten skład . dziewczyny z checzy pewnie nie będą miały szans na grę jak przyjdą te z raciboża . szkoda dziewczyn