Niedziela, 8 grudnia 2019

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA (wiosna 2014) – część 1

01.04.2014 17:36 | 4 komentarze | (ak), kozz
Podczas zimowego okienka transferowego drużyny naszego regionu dokonały wielu zmian kadrowych. Na samym początku informujemy o „przetasowaniach” w zespołach z wyższych klas rozgrywkowych.
KARUZELA TRANSFEROWA (wiosna 2014) – część 1
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I liga

KS Energetyk ROW Rybnik

Przybyli: Jan Furlepa (trener), Antonín Buček (Baník Ostrava), Tomáš Vrt’o (Senica), Maxim Potîrniche (Belshina Bobruisk), Fernandes da Silva Junior Edison (Górnik Konin), Michał Płonka i Szymon Sobczak (Górnik Zabrze), Hubert Otręba (Ruch Chorzów), Konrad Gilewicz (Flota Świnoujście), Szymon Popiela (Przyszłość Rogów), Tomasz Gródek (WSP Wodzisław Śląski), Paweł Mandrysz, Konrad Kochan i Mateusz Bugdoł (z drużyny juniorów).

Ubyli: Marek Wleciałowski (trener), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Mateusz Szatkowski i Marek Gładkowski (Ruch Zdzieszowice), Tomasz Kasprzyk (Gwarek Ornontowice), Marcin Musioł (Unia Turza Śląska), Roland Buchała, Damian Gorzawski, Michał Adamczyk, Marcin Grabowski, Mateusz Słodowy i Michał Stroka (do drużyny rezerw).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III liga

APN Odra Wodzisław Śląski

Przybyli: Piotr Glenc (Przyszłość Rogów), Arkadiusz Lalko (Odra Opole), Maciej Rozmus, Marek Sobik i Dawid Hanzel (Ruch Zdzieszowice), Marek Walczak (Sarmacja Będzin).

Ubyli: Radosław Sosna i Adrian Matera (Naprzód Czyżowice), Robert Skoczykłoda i Maciej Wnęk (Krzyżanowice), Tomasz Młynek (Dąb Gaszowice), Remigiusz Malicki (Szczakowianka Jaworzno).

KS Przyszłość Rogów*

Ubyli: Szymon Popiela (Energetyk ROW Rybnik), Piotr Glenc (Odra Wodzisław Śląski), Kamil Benauer, Kamil Kucharski, Szymon Ciuberek i Aleksander Pluta (Pniówek Pawłowice), Robert Żbikowski i Radosław Żbikowski (Forteca Świerklany), Kamil Pancer (Krupiński Suszec), Kamil Piechaczek i Grzegorz Kolisz (Silesia Lubomia), Piotr Paś (Granica Ruptawa), Dawid Sander i Szymon Cichecki (Dąb Gaszowice), Kamil Łątkowski (Polonia Łaziska), Adrian Suchanek i Jan Janik (Energetyk ROW Rybnik II), Jacek Bażan (Czarni Gorzyce).

*Drużyna wycofała się z bieżących rozgrywek.

GKS Pniówek Pawłowice

Przybyli: Łukasz Mozler (Augsburg), Kamil Benauer, Kamil Kucharski, Aleksander Pluta i Szymon Ciuberek (Przyszłość Rogów), Rafał Adamek (Morcinek Kaczyce), Tomasz Kukla (Naprzód Zawada), Damian Stuchlik (MOSiR Jastrzębie), Bartosz Grabowski (Forteca Świerklany).

Ubyli: Patryk Mgłosiek (Stal Bielsko-Biała), Damian Getler (Forteca Świerklany), Sebastian Kapinos (Górnik Pszów), Grzegorz Horubała (Jastrzębie), Aron Gruszczyński (Gołkowice), Mateusz Sitnik (Energetyk ROW Rybnik II), Bartosz Grabowski (Wisła Strumień).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IV liga

KS Unia Racibórz

Przybyli: Adrian Kamczyk (Nadwiślan Góra), Rafał Kotala (Naprzód Rydułtowy), Robert Dominik (Kietrz).

Ubyli: Paweł Sobociński (Polonia Głubczyce), Damian Grabowski (Studzienna), Mateusz Grzesik (Stal Kuźnia Raciborska).

TS Górnik Pszów

Przybyli: Sebastian Kapinos (Pniówek Pawłowice), Paweł Grabiec (Polonia Marklowice), Sebastian Mańka (Naprzód Syrynia), Filip Gajewski i Karol Grabiec (z drużyny juniorów).

Ubyli: Marcin Staszewski (Petrovice), Zbigniew Grasman (Silesia Lubomia), Bogusław Drobny (Naprzód Zawada), Tomasz Wardęga (Czarni Nowa Wieś), Jacek Kwiatoń (nie wznowił treningów).

LKS Forteca Świerklany


Przybyli: Piotr Hauder (trener), Damian Getler (Pniówek Pawłowice), Robert Żbikowski i Radosław Żbikowski (Przyszłość Rogów), Piotr Pastuszak (Iskra Pszczyna), Karol Bochenek (Krzyżanowice), Tomasz Huzarewicz (Błyskawica Drogomyśl), Paweł Sudoł (Żory), Kamil Pająk (Jastrzębie-Bzie), Marcin Syposz (wolny zawodnik), Mariusz Kędzierski (wznowił treningi).

Ubyli: Krzysztof Wierzbicki (trener), Bartosz Grabowski (Pniówek Pawłowice), Patryk Wita (Polonia Łaziska), Paweł Basik i Przemysław Skrzeczowski (Naprzód Syrynia), Daniel Lubszczyk (Rój), Rafał Pokorny (Radziejów-Popielów), Mateusz Rosadziński, Mateusz Mrowiec i Mateusz Muras (Orzeł Jankowice), Bartosz Buchalik (nie wznowił treningów).

GKS 1962 Jastrzębie

Przybyli: Dawid Weis (Zagłębie Sosnowiec), Grzegorz Horubała (Pniówek Pawłowice), Przemysław Błażejowski (Gołkowice), Damian Zajączkowski, Dominik Szczęch i Paweł Łupiński (MOSiR Jastrzębie).

Ubyli: Mateusz Wrana (Olimpia Grudziądz), Przemysław Błażejowski i Patryk Ułasewicz (Granica Ruptawa).

GKS Krupiński Suszec

Przybyli: Kamil Pancer (Przyszłość Rogów), Mateusz Szuster (Studzionka), Arkadiusz Gajo (wolny zawodnik), Sebastian Palarczyk (z drużyny rezerw), Daniel Babiak (z drużyny juniorów).

Ubyli: Grzegorz Świenty (Górnik Radlin), Artur Miły (Granica Ruptawa).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasa okręgowa

LKS Krzyżanowice

Przybyli: Robert Skoczykłoda i Maciej Wnęk (Odra Wodzisław Śląski), Tomasz Reguła (Jedność Jejkowice), Dominik Biły, Adam Janik, Paweł Gołąbek i Kamil Tlon (z drużyny juniorów).

Ubyli: Karol Bochenek (Forteca Świerklany), Krzysztof Cerkowniak (Naprzód Borucin).

KS Rafako Racibórz

Przybyli: Dawid Moneta i Mateusz Marcinek (z drużyny juniorów).

Ubyli: Damian Botorek (Brzezie).

LKS Unia Turza Śląska

Przybyli: Marcin Musioł (Energetyk ROW Rybnik), Beniamin Jastrzębowski (Polonia Marklowice), Daniel Burzyński (Bieńkowice), Marek Pawlus (Podbeskidzie Bielsko-Biała – z drużyny juniorów), Przemysław Kuczok (wznowił treningi), Szymon Sztymelski (z drużyny juniorów).

Ubyli: Błażej Bochynek (Radziejów-Popielów), Wojciech Konopek (Kokoszyce), Łukasz Strzelecki (kontuzja), Kamil Kotkowski i Tomasz Kowalewski (wyjazd za granicę), Marcin Ogierman (nie wznowił treningów).

LKS Silesia Lubomia

Przybyli: Mateusz Kühn (Skra Częstochowa), Kamil Piechaczek i Grzegorz Kolisz (Przyszłość Rogów), Zbigniew Grasman (Górnik Pszów).

Ubyli: Łukasz Smuda (kontuzja), Radosław Ledwoń, Mariusz Makosz i Bartosz Nowikowski (nie wznowili treningów).

LKS Naprzód Czyżowice

Przybyli: Radosław Sosna i Adrian Matera (Odra Wodzisław Śląski), Rafał Ciuberek (Naprzód Syrynia).

Ubyli: Michał Łagoda (Dąb Gaszowice), Marcin Węgrzyk (Sławków).

LKS Naprzód 46 Zawada

Przybyli: Kamil Glenc (Rozwój Katowice), Bogusław Drobny (Górnik Pszów), Jarosław Lach (Odra Nieboczowy), Jarosław Tokarczyk i Adrian Pietraszewski (wolni zawodnicy), Mateusz Bugla (z drużyny juniorów).

Ubyli: Tomasz Kukla (Pniówek Pawłowice), Kamil Kubica (Studzienna), Paweł Kubecki (Naprzód Syrynia), Paweł Kubecki (Naprzód Syrynia), Wojciech Błaszczyk (Naprzód Krzyżkowice), Dawid Kubica (Odra Nieboczowy), Paweł Kazimierczak i Łukasz Maj (studia).

LKS Naprzód 32 Syrynia

Przybyli: Janusz Sobala (trener), Piotr Wowra (Osterhofen), Przemysław Skrzeczowski i Paweł Basik (Forteca Świerklany), Paweł Kubecki (Naprzód Zawada), Damian Dziadek (Studzienna), Krzysztof Pytlik i Rafał Lupa (z drużyny juniorów).

Ubyli: Filip Frydecki (trener), Sebastian Mańka (Górnik Pszów), Krzysztof Błędowski (Radziejów-Popielów), Rafał Ciuberek (Naprzód Czyżowice).

LKS 1908 Nędza

Przybyli: Sebastian Margeciok (Naprzód Rydułtowy), Sebastian Dziadura (Ruch Kozłów), Jarosław Gawlas (Czarni Nowa Wieś).

Ubyli: Rafał Bobrzik i Martin Waga (Górki Śląskie).

LKS Studzienna

Przybyli: Adam Kubica (trener), Damian Grabowski (Unia Racibórz), Kamil Kubica (Naprzód Zawada), Adam Szatko (Orzeł Branice), Patryk Gurk (wznowił treningi).

Ubyli: Janusz Sobala (trener), Marek Pawlus (Podbeskidzie Bielsko-Biała – powrót z wypożyczenia), Damian Dziadek (Naprzód Syrynia), Arnold Matuszek i Marcin Janowicz (kontuzje), Jarosław Wieczorek (wyjazd za granicę), Jacek Świerczyński i Bartosz Biernacki (nie wznowili treningów), Krzysztof Masny (zakończył grę).

KS 27 Gołkowice

Przybyli: Aron Gruszczyński (Pniówek Pawłowice), Łukasz Janeta (Borea Dresden).

Ubyli: Przemysław Błażejowski (Jastrzębie), Kamil Łuc (Górnik Boguszowice).

KS Polonia Marklowice

Przybyli: Przemysław Cieśla (Granica Ruptawa), Wojciech Kowol (wznowił treningi), Szymon Bijak, Jarosław Celary i Daniel Eliasz (z drużyny juniorów).

Ubyli: Paweł Grabiec (Górnik Pszów), Beniamin Jastrzębowski (Unia Turza Śląska), Michał Mazur (Dąb Gaszowice).

KS Górnik Radlin

Przybyli: Grzegorz Świenty (Krupiński Suszec), Kamil Fernufka (Radziejów-Popielów), Dariusz Kłoska (Orzeł Jankowice), Patryk Funk (MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski), Kamil Szydłowski i Paweł Godlewski (wznowili treningi).

Ubyli: Marcin Plura (nie wznowił treningów).

LKS Gwiazda Skrzyszów

Przybyli: Mateusz Woźnica (wznowił treningi).

Ubyli: Szymon Lajda (nie wznowił treningów).

LKS Polonia Łaziska


Przybyli: Kamil Łątkowski (Przyszłość Rogów), Patryk Wita (Forteca Świerklany), Miłosz Krzywodajć (Czarni Gorzyce).

Ubyli: Norbert Polit (Start Mszana), Jarosław Niemiec i Marek Korytowski (Chałupki).

LKS Granica Ruptawa


Przybyli: Piotr Paś (Przyszłość Rogów), Przemysław Błażejowski i Patryk Ułasewicz (Jastrzębie), Artur Miły (Krupiński Suszec).

Ubyli: Przemysław Cieśla (Polonia Marklowice).

KS Płomień Połomia

Przybyli: Jacek Kosiba (Olza Godów), Dariusz Strączek (Zameczek Czernica), Rafał Winkler, Daniel Wawrzyczek i Karol Nidecki (z drużyny juniorów).

Ubyli: Daniel Cichy (Rój), Tomasz Kłus (Olza Godów), Jarosław Brachman (zakończył grę).

KS Naprzód Rydułtowy


Przybyli: Grzegorz Jordan (trener), Michał Gwoździk (Górki Śląskie).

Ubyli: Janusz Machnik (trener), Rafał Kotala (Unia Racibórz), Sebastian Margeciok (Nędza), Tomasz Lemiesz (Naprzód Krzyżkowice), Krzysztof Gołąb (Polonia Niewiadom), Radosław Moskwa (Górki Śląskie).

GKS Dąb Gaszowice

Przybyli: Dawid Sander i Szymon Cichecki (Przyszłość Rogów), Tomasz Młynek (Odra Wodzisław Śląski), Michał Mazur (Polonia Marklowice), Michał Łagoda (Naprzód Czyżowice), Sebastian Krystman (Grabownia-Golejów).

Ubyli: Szymon Krentusz (Polonia Niewiadom), Piotr Kozielski (Zameczek Czernica), Artur Kołodziej (Kleszczów).

LKS Jedność Jejkowice

Przybyli: Mateusz Matuszczyk (Energetyk ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Maciej Węgrzyk i Łukasz Mazelanik (z drużyny juniorów).

Ubyli: Tomasz Reguła (Krzyżanowice), Robert Rudek (Sparta Babice), Szymon Adam (kontuzja), Szymon Stencel (nie wznowił treningów).

LKS Bełk

Przybyli: Piotr Kobielski (Piast Strzelce Opolskie), Dawid Semeniuk (Energetyk ROW Rybnik II), Patryk Oleś (Energetyk ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Błażej Lasia (wznowił treningi).

Ubyli: Mariusz Horny (Gwarek Ornontowice), Marcin Salwa (Concordia Knurów), Mateusz Wojtynek (Sokół Orzesze), Arkadiusz Sokołowicz (Płomień Ochojec), Przemysław Zagórski (Sygnały Gotartowice).

KS Rymer Rybnik

Przybyli: Marek Holona (Stal Kuźnia Raciborska), Tomasz Bednorz (wznowił treningi).

Ubyli: Zbigniew Gutt (kontuzja).

KS Energetyk ROW Rybnik II

Przybyli: Dariusz Widawski (trener), Adrian Suchanek  i Jan Janik (Przyszłość Rogów), Mateusz Sitnik (Pniówek Pawłowice), Roland Buchała, Damian Gorzawski, Michał Adamczyk, Marcin Grabowski, Mateusz Słodowy i Michał Stroka (z pierwszej drużyny).

Ubyli: Rafał Mitura (trener), Dawid Semeniuk (Bełk).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga! W niektórych drużynach mogły nastąpić jeszcze niewielkie zmiany, ponieważ materiał został opracowany przed zamknięciem zimowego okienka transferowego.

KARUZELA TRANSFEROWA CZĘŚĆ 2 > KLIKNIJ TUTAJ