środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

IV Ogólnopolski Bieg na Łyżworolkach

04.04.2014 16:12 | 0 komentarzy | kozz

Do Modzurowa zjadą rolkarze z całego kraju. A to za sprawą IV już Ogólnopolskiego Biegu na Łyżworolkach na trasie Modzurów-Pawłów jaki organizuje Gmina Rudnik.

IV Ogólnopolski Bieg na Łyżworolkach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Modzurowa w gminie Rudnik zjeżdżają co roku miłośnicy rolek z całego kraju: Gdyni, Krakowa, Poznania. W ubiegłym roku byli nawet uczestnicy z Czech i Ukrainy - w sumie ponad 120 rolkarzy.

Tegoroczny bieg 14 czerwca będzie już czwartym. A zaczęło się tak: do urzędu gminy pewnego razu zgłosił się działacz Kazimierz Grycman z Ciechowic, zapalony sportowiec, rolkarz i biegacz. I zaproponował organizację takiego wydarzenia. - Jeszcze w trakcie remontu drogi przejechał całą trasę i stwierdził, że będzie idealna. Ja osobiście preferuję raczej bieganie - uśmiecha się Jan Deńca z urzędu gminy w Rudniku.

Zainteresowanie zawodami zaskoczyło wszystkich. - Na pewno przyjedziemy też w przyszłym roku, może nawet w liczniejszym gronie. Atmosfera jest wspaniała!  - zachwycały się w ubiegłym roku zawodniczki z krakowskiego klubu KKSW Krak. Na bieg można się zapisać poprzez stronę internetową www.maratonypolskie.pl. - Rolkarze chwalą sobie trasę, trzeba przyznać, że jest przyjemna, po jednej stronie przy dobrej pogodzie widać Pradziada, a po drugiej Beskidy - zachwala Jan Deńca.

Imprezę zaplanowano na 14 czerwca. Start dzieci i młodzieży o godz. 14.00, dorosłych o 15.00. Biuro zawodów czynne będzie od 11.00.

Biegacze mogą startować w kategoriach szkół podstawowych na 200 m (klasy I-III) i 800 m (klasy IV-VI), gimnazjum 2 km., kobiet do 34 lat - 11,5 km oraz powyżej - 11,5 km, a także mężczyzn w czterech kategoriach wiekowych - każda na dystansie 23 km.

Organizatorzy zapewniają, że nagrody dla zwycięzców będą atrakcyjne, a zawodnicy którzy ukończą bieg, otrzymają w tym roku pamiątkowe medale.

Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy Rudnik, Urząd Gminy Pietrowice Wielkie, Fundacja "Gniazdo" z Modzurowa, UKS "ZRYW" z Rudnika oraz proboszcz parafii w Modzurowie.

Pierwszy bieg w Modzurowie wsparł leczenie Paulinki Sroka z Dolędzina, która została poparzona w pożarze domu, tegoroczna impreza również będzie miała wymiar charytatywny, część środków zostanie przekazana na rzecz niepełnosprawnego dziecka z powiatu raciborskiego.