Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawody sikawek konnych w Bieńkowicach

Zabełków, Tworków i Bieńkowice to najlepsze jednostki naszego powiatu, które brały udział w dzisiejszych zawodach sikawek konnych.

Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Impreza od lat ma charakter międzynarodowy. Pomimo gościnności przyjezdni nigdy tu łatwo nie  mają na murawie. Tradycja strażacka w naszych okolicach wytworzyła silną, wewnętrzną rywalizację. W zeszłym roku druhny i druhowie z Zabełkowa zdominowali punktowane zadanie bojowe, w którym poza biegiem przez przeszkody trzeba napełnić wąż strażacki przy pomocy mięśni i sikawki konnej. W tym roku niemal powtórzyli swój sukces.

Jako ostatnia drużyna zawodów (w sumie wystartowało 26 drużyn) do startu przygotowała się OSP Przewóz, skąd zawsze przyjeżdżają złaknieni największych pucharów. Rzutem na taśmę, przeskoczyli druhów z Zabełkowa o sekundę i wygrali w swojej kategorii. Trzecie miejsce dla Tworkowa, czwarte dla Bieńkowic.

Wśród drużyn kobiecych po Zabełkowie uplasowały się grupy z Polskiej Cerekwi i Ucieszkowa. Jako jedyna drużyna dziecięca wystartowały juniorki również z Zabełkowa. Dokładna rozpiska wyników na zdjęciu w galerii.

Nagrody i puchary wręczał główny patron zawodów starosta raciborski, Ryszard Winiarski i wójt gminy Krzyżanowice, Grzegorz Utracki.

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].