Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

24 godziny pływania na Mancie. Każdy może pomóc

Jak co roku w Wodzisławiu odbędzie się 24-godzinny charytatywny maraton pływacki na krytej pływalni Manta. - Startujemy 10 listopada o godz. 22.00 - zapraszają organizatorzy.

24 godziny pływania na Mancie. Każdy może pomóc

Poprzednie edycje spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem. - Każda z nich okazała się wspaniałą promocją pływania, lecz nie zapominajmy o najważniejszym aspekcie tej akcji - wodzisławianie pływają, by pomóc. Zapraszamy mieszkańców do udziału w wydarzeniu - zachęcają organizatorzy.

Manta pomogła już m.in. Dawidowi, który przeszedł przeszczep małżowin usznych. Zakupiono sprzęt medyczny, a także dofinansowano rehabilitację Lenki i Oliwierka, chorych na mózgowe porażenie dziecięce. Do tej pory z pomocy skorzystały też dzieci dotknięte chorobami układu oddechowego, dokonano zakupu 26 profesjonalnych inhalatorów - nebulizatorów medycznych. W zeszłym roku dokonano z kolei zakupu detektorów tętna płodu. W tym roku dzięki przepłyniętym kilometrom Manta chce zakupić elektrostymulatory.

Swój udział w maratonie zadeklarował już m.in. prezydent Mieczysław Kieca.

Rok temu rekordzistą charytatywnego maratonu w Wodzisławiu był Krzysztof Tłuścik. Przyjechał specjalnie z Sandomierza. Przepłynął 29 km pobijając dotychczasowy indywidualny rekord akcji. - Otrzymaliśmy informację, że znów przejedzie ponad 350 km by być z nami na Mancie! - poinformowali organizatorzy.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać kontaktując się z pracownikami pływalni (nr tel. 32 729 32 96).

fot. Akcja Charytatywna 24 godzinny Maraton Pływacki/Facebook

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].