Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Brązowy medalista Mistrzostw Świata Kadetów z wizytą u prezydenta Lenka

Tomasz Wawrzyńczyk brązowy medalista Mistrzostw Świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Zagrzebiu i zawodnik MKZ Unia Racibórz, gościł u prezydenta miasta Mirosława Lenka.

Brązowy medalista Mistrzostw Świata Kadetów z wizytą u prezydenta Lenka
Tomasz Wawrzyńczyk pokazał w raciborskim magistracie swój brązowy medal zdobyty na MŚ kadetów
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Trzeci kadet na świecie w kategorii 110 kg w walce o medal pokonał aktualnego wicemistrza Europy Marcela Albiniego z Czech. Wawrzyńczyk jest uczniem klasy I LZL w ZSOMS. Od czterech lat jest związany z popularną „ósemką”. Do magistratu przyszedł ze swymi trenerami Ryszardem Wolnym i Piotrem Szczeponiokiem. Włodarz rozmawiał z zawodnikiem i jego opiekunami o przeszłości i perspektywach rozwoju sportowego. Celem dla T. Wawrzyńczyka jest wyjazd na Igrzyska Olimpijskie. - Medale na zawodach rangi światowej czy europejskiej są dodatkowym bodźcem do stawiania sobie takich zamierzeń - uważa utytułowany w zapasach Ryszard Wolny.

Ludzie

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ktośzktosiowa (188.137. * .73) 17.07.2018 22:07

Do sf

Zrozumiałem o co chodzi brytanowi. Tym bardziej ostatnie wyrazy powodzenia świadczą o tym, że nie życzy mu źle. No ale, chciałem ogólnie uświadomić, że sukcesy nie zawsze wiążą się z jedynie z kasą... Zapewne widział na co się pisze i być może nie było to dla niego priorytetem.

~sf (83.238. * .163) 17.07.2018 19:49

Do ktośzktosiowa: myślę że brytan nie obraził Tomka. Wręcz przeciwnie. Napisał o nim bardzo dobrze, przypuszczam , że chodziło brytanowi tylko o to, że w zapasach za taki sukces nie ma żadnych pieniędzy a takich młodych sportowców z takimi osiągnięciami powinno się nagradzać finansowo. Brawo chłopaku. Życzę Ci dalszych sukcesów i kasy!

~ktośzktosiowa (87.101. * .151) 17.07.2018 15:42

Każdy robi to co kocha. Zapasy nie są dla każdego, tam trzeba się wykazać, a nie tak jak napisałeś "Bal wykopnąć jak najdali od siebie , inni niech sie martwią". Wygrane w tym sporcie są o wiele bardziej wartościowe, bo dostajesz tyle, na ile sam sobie zapracujesz i osiągasz sukces indywidualnie. Dla niektórych samorealizacja i zaszczyt znaczą więcej, niż dobra materialne.
Podziw dla chłopaka !!!! Nie przejmuj się głupim gadaniem innych Tomek. Rób to co kochasz,a wtedy będziesz miał wszystko !!!!!

~brytan (83.238. * .163) 16.07.2018 14:36

I co z tego chłopie mosz? Uścisk ręki prezesa i prezydenta i klepanie po ramieniu. Pokopoł byś w okręgówce dostoł byś 500 - 800 zł + za wygrane + za dojazdy tj ok 1200 / mies.Bal wykopnąć jak najdali od siebie , inni niech sie martwią. Życza ci chłopie wytrwałości i zdrowia.

~kokel (83.238. * .163) 16.07.2018 13:14

Brawo. Poszukałem trochę w internecie informacji na Twój temat. 2x Mistrzostwo Polski i v-ce mistrzostwo, 2x Puchar Polski, wygrane zawody międzynarodowe. Dlaczego tak mało informacji jest podawanych o osiągnięciach takich zawodników. Możemy być dumni i cieszyć się z takich sportowców. Szczerze życzę tego występu na olimpiadzie i zajęcia miejsca na podium.

~fa (83.238. * .163) 16.07.2018 12:41

Ogromny sukces sportowy. Nasz region powinien być dumny z takich osiągnięć sportowców szczególnie w sportach indywidualnych. Oglądałam walkę finałową. Wielkie brawa.

~Todd8 (83.238. * .163) 16.07.2018 12:23

Brawo chłopaku. Wspaniały sukces osiągnięty ogromną pracą, litrami wylanego potu. Dla Ciebie i trenerów wielki szacunek !!!