Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Promowali trzeźwość, zdrowy tryb życia i raciborszczyznę

Uczestnicy 20. Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski wrócili do Raciborza. W ciągu sześciu tygodni przejechali trasę o długości ponad 3400 km.

Promowali trzeźwość, zdrowy tryb życia i raciborszczyznę

Wytrwałych rowerzystów po raz kolejny powitano na festynie prozdrowotnym "Rowerem ku zdrowiu" zorganizowanym w raciborskich Ocicach (15.08.2018 r.). - Umysł i sumienie. Jeśli te dwie sfery są trzeźwe, to człowiek jest na właściwej drodze - powiedział podczas uroczystości ks. Krystian Hampel, proboszcz miejscowej parafii pw. św. Józefa.

Rajd organizowany jest od 20 lat przez Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "Tęcza" przy wsparciu władz miasta i powiatu raciborskiego, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz europosła Bolesława Piechy. - W naszym odczuciu jest to jeden z najlepszych sposobów na to, żeby ten śmiertelny nałóg - jakim jest choroba alkoholowa - zamienić w coś pozytywnego - mówi o przedsięwzięciu Katarzyna Dutkiewicz, prezes "Tęczy".

Jednym z uczestników rajdu był 64-letni Bolesław Szymiczek. Mieszkaniec sąsiedniej Lubomi objechał Polskę w raciborskim rajdzie po raz drugi. Zapytaliśmy go, jak on i pozostali uczestnicy radzili sobie z tegorocznymi upałami. - Spożywaliśmy więcej płynów, częściej zatrzymywaliśmy się na przerwy, chłodziliśmy się pływając w morzu, jeziorach, kąpaliśmy się nawet w Bugu - mówi pan Bolesław.

Zdaniem B. Szymiczka, najtrudniejszą częścią rajdu były etapy z Przemyśla do Małego Cichego. - Dużo jeżdżę z kolegami po górach, na Czechy się wyprawiamy, dwa lata temu na Pradziada wjechałem, ale na tamtych odcinkach najbardziej czuło się zmęczenie - mówi doświadczony rowerzysta. Mniej trudności przysparza uczestnikom nadmorski etap rajdu. Przekonała się o tym Katarzyna Dutkiewicz. - Tak się cudownie złożyło, że w tym roku miałam po raz pierwszy okazję spotkać się z uczestnikami rajdu na trasie - symbolicznie "pokręciłam" z nimi na etapie kołobrzeskim - dodaje prezes stowarzyszenia "Tęcza".

Festyn "Rowerem ku zdrowiu" przyciągnął spore grono mieszkańców Raciborza (w szczególności Ocic). Uczestnikom rajdu wręczono pamiątkowe medale i puchary, utalentowana młodzież tańcem i śpiewem zadbała o stronę artystyczną przedsięwzięcia. Karkówkę z grilla serwował Henryk Mainusz (przewodniczący rady miasta Racibórz), pokazy strażackie zorganizowali ochotnicy z Krowiarek pod wodzą Szymona Bolika (radny powiatowy i członek OSP).

(żet)

Ludzie

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].