Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent Polowy: jestem zaskoczony decyzją prezesa Unii, ale ten projekt postępuje

Pytany o komentarz do rezygnacji Krzysztofa Sałajczyka z funkcji szefa spółki Unia Racibórz, prezydent Raciborza przyznaje, że decyzja go zaskoczyła, ale wobec względów zdrowotnych prezesa temat nie podlega dyskusji. Włodarz wylicza korzyści z krótkiego urzędowania Sałajczyka w Unii.

Prezydent Polowy: jestem zaskoczony decyzją prezesa Unii, ale ten projekt postępuje
Krzysztof Sałajczyk i Dariusz Polowy
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Prezydenta Polowego poprosiliśmy o komentarz do komunikatu prezesa Unii Racibórz sp. z o.o. Pojawił się on w trakcie posiedzenia komisji gospodarki, gdzie jej szef Piotr Klima odczytał kolejne pismo Marka Labusa w sprawie jego wątpliwości co do działalności spółki komunalnej.

Polowy stwierdził, że jest zaskoczony decyzją K. Sałajczyka. - Miejmy jednak świadomość, że w czasie jego pracy udało się stworzyć podstawy systemu, zaproponowanego Miastu przez Marka Śledzia eksperta od szkolenia dzieci i młodzieży utalentowanej piłkarsko. Szczęśliwie jesteśmy na takim etapie, że wystarczy zastąpić tylko jeden element w tym systemie - prezesa spółki - bo reszta już jest i dobrze działa - powiedziała głowa miasta.

Prezydent wskazał, że Sałajczykowi powiodło się podpisanie umów z rodzicami najmłodszych unitów i funkcjonuje na niezłym poziomie sportowym zespół seniorów. Są w klubie trener koordynator i dyrektor sportowy, bliska realizacji jest umowa o współpracy z zespołem Ekstraklasy - Rakowem Częstochowa. - Projekt Unia trwa i postępuje w swoim rozwoju - podkreślił Dariusz Polowy.

W kuluarach włodarz mówił wcześniej, że Krzysztof Sałajczyk w roli prezesa Unii "spadł mu z nieba" i wspierał od początku jego kandydaturę na szefa nowej spółki. Na ostatniej posesyjnej konferencji prasowej prezes Unii towarzyszył D. Polowemu i odpowiadał na pytania dziennikarzy. Mówił wtedy, że szykuje się do kolejnego etapu strategii rozwoju Unii i raciborskiego futbolu. Ten miał się zacząć z początkiem roku. Prezes nastawiał się na co najmniej trzyletnią pracę w Unii, do końca kadencji obecnego samorządu.

Nieoficjalnie wiemy, że sprawy zdrowotne K. Sałajczyka (jest osobą niepełnosprawną, musi udać się na operację i dłuższą rehabilitację) to jeden z powodów jego rezygnacji, a wpływ na nią miała też towarzysząca od początku jego pracy z klubem atmosfera podejrzeń przewodniczącego komisji gospodarki Piotra Klimy i byłego samorządowca oraz członka rad nadzorczych Marka Labusa. W gronie znajomych ze środowiska piłkarskiego prezes miał mówić, że bieżąca sytuacja jest dlań stresująca.

Rezygnacja Sałajczyka była zaskoczeniem także dla szefowej rady nadzorczej nowej spółki mecenas Ewy Pierzchały. Ta dowiedziała się o niej od radnych - członków komisji gospodarki, w trakcie jej posiedzenia.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zaskoczeniiii (5.173. * .13) 20.11.2020 11:13

Skoro rezygnacja prezesa byla zaskoczeniem dla Polowego i przew.rady nadzorczej to tez mowi samo za siebie ...W normalnym ukladzie Polowy i przew.rady nadzirczej spółki wiedziliby wczesniej...

~rtytm (207.244. * .106) 20.11.2020 09:37

Sałajczyk nadal jest prezesem ,Unia będzie wielka!!!.

~JudaszIskariota (88.156. * .207) 20.11.2020 06:26

Może wreszcie przyjedzie ktoś ogarnięty? Najlepiej ktoś kto ukończył administrację.

~AriEm (10.0. * .15) 19.11.2020 23:16

Nie wierzę, że to Klima z Labusem przegonili pana Krzysztofa Sałajczyka. Przecież mącą od wielu miesięcy i pan prezes nie przejmował się zbytnio ich śledztwem. Musiało zdecydować coś innego i raczej nie jest to ten oficjalny powód podany przez pana prezesa.Trzeba przyznać, że lista straconych dusz po stronie pana prezydenta Polowego jest coraz dłuższa i nie widać jej końca.

~TataGracza (46.134. * .142) 19.11.2020 22:09

Cały ten raciborski betonowy syfek - knuć, gnoić, szukać dziury w całym. Co dla raciborskiego sportu zrobili panowie Klima i Labus? Podarowali chociaż jedną piłkę?