Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polowy ma poparcie Wosia dla budowy sztucznej murawy na Srebrnej

Prezydent Raciborza urządził w magistracie spotkanie na temat planowanej przezeń inwestycji dla środowiska sportowego. Zrobił je by jego zamiar zyskał szersze poparcie.

Polowy ma poparcie Wosia dla budowy sztucznej murawy na Srebrnej
Dariusz Polowy planuje wybudować nowe boisko w Raciborzu w 2021 roku
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Materiał wideo:

Do magistratu przyszli trenerzy, byli piłkarze Ekstraklasy - Jacek Trzeciak z podraciborskich Wojnowic oraz Jan Woś - legenda Odry Wodzisław, były szkoleniowiec Unii Racibórz.

Trzeciak mówił, że to „delikatnie frustrujące że takie miasto jak Racibórz ciągle nie ma takiego boiska”. - To jest troszeczkę źle jeśli chodzi o środowisko piłkarskie - podkreślił.

Jan Woś wskazał, że sztuczna murawa jest wymogiem współczesnego futbolu.

Dla obu takie boisko to "podstawowa rzecz". Przwidują, że obiekt będzie miał obłożenie od rana do wieczora. - To najlepsza inwestycja jaka może powstać w Raciborzu pod kątem sportowym. Zyskają juniorzy, dzieci, młodzież i kluby z gmin ościennych. Teraz wszyscy płacą ogromne pieniądze za wyjazd na sparing w okresie zimowym - relacjonowali trenerzy.

Jacek Trzeciak oznajmił, że brak sztucznej murawy jest dyshonorem dla Raciborza, że trzeba się dostosować do współczesności.

Prezydent Polowy pytał swych gości czy lokalizacja boiska ze sztuczną trawą na stadionie Unii przy Srebrnej jest właściwa? - Daleki jestem od kwestii lokalizacji. Uważam, że boisko musi powstać, ale co do umiejscowienia to trzeba się zastanowić gdzie. My tu przyszliśmy wypowiedzieć się co do powstania sztucznej murawy, a lokalizacja jest daleko od nas.

Jan Woś stwierdził, że podoba mu się miejsce, bo jest oddalone od centrum. Wskazał na trybunę, gdzie mogą zasiąść rodzice oczekujący na dzieci. Uważa, że lokalizacja nie będzie przeszkadzać pod względem oświetlenia obiektu, co w zwartej zabudowie może stanowić problem.

Dariusz Polowy oznajmił, że wskazanie Srebrnej jest wyborem przedstawicieli środowiska piłkarskiego. Rozważano jeszcze OSiR i stadionik PWSZ, ale wrócono do Srebrnej. - Mamy projekt i pieniądze są zabezpieczone - podkreślił prezydent Raciborza.

Więcej w materiale wideo przygotowanym przez raciborski urząd miasta. Rozmowa odbyła się 31 grudnia 2020 roku, magistrat upublicznił ją 22 stycznia 2021 roku.

Czas na inwestycje - kampania Dariusza Polowego 11 wiadomości, 80 komentarzy w dyskusji, 71 zdjęć, 7 filmów

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~politycznyzanawca (46.204. * .180) 23.01.2021 14:29

No właśnie nie stać miasta na teren koło rafako. Ba Srebrnej nie będzie żadnego ruchu bo jest droga na stadion od Rybnickiej. Oddalenie boiska id domów jest wystarczające i właśnie tam nikomu nie będzie przeszkadzać, s jak będą ludzie jechać obwodnicą to pięknie to będzie wyglądać. Co do rafako bardziej trzeba ludźmi co pracę tracą zająć się a nie wykupem terenu za grube miliony

~Majki (10.0. * .15) 23.01.2021 11:11

To jest świetny moment żeby odkupić od Rafako, które wali się na łeb, ich boisko i tam zrobić sztuczną murawę. Obok jest Arena Rafako, wielki parking, na uboczu. Czy mieszkańcy Srebrnej wiedzą co ich czeka jak tylko zapadnie decyzja o lokalizacji na Srebrnej? Jak ruszy budowa to znajdą się na placu budowy a po wybudowaniu od rana do wieczora ruch samochodowy a potem nie muszą używać oświetlenia w domu bo stadion będzie jak wielka lampa dawał im bezkresną jasność do bardzo, bardzo późnej nocy.

~00p (89.171. * .51) 23.01.2021 10:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Panie prezydencie niech się pan nie przejmuje, robic swoje dla mieszkańców. A negatywna koalicja Szukalskich z Lenkiem nie chce dobra mieszkańców.

~mieszkaniec2221 (188.137. * .152) 23.01.2021 06:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

raciborz potrzebuje tego boiska brawo

~waluśś (89.151. * .73) 22.01.2021 20:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Polowy nie dogaduje się z radnymi ani z mieszkańcami. Z faceta wyszedł trudny charakter. Teraz próbuje zakrzyczeć rzeczywistość. Brutalna i kosztowna kampania za publiczny grosz ma mu pomóc. Ale tak to nie działa Darek, niestety. Będzie czkawka.

Darek11 22.01.2021 18:10

Boiska ze sztuczną nawierzchnią są rakotwórcze.Przestańcie zajmować się polityką a zajmijcie zdrowiem.

~Oggn (82.132. * .143) 22.01.2021 17:36
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Panie Darku byle tak dalej!

~Kuk (5.184. * .119) 22.01.2021 17:21
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Brawo Polowy. Boisko jest potrzebne. Radni do roboty.

~Utro (5.173. * .84) 22.01.2021 17:20
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Bardzo dobra inicjatywa. Dość czekania i odkładania. Takie boisko jest potrzebne. Dobrze że Woś to popiera.