Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konferencja Prezydenta Polowego. Urząd powtórzy konkurs na dotacje. Włodarz wskazuje winnego tej sytuacji

788 tys. zł na sport i 360 tys. zł na profilaktykę uzależnień - te pieniądze zostały "zamrożone" wskutek działań prawników wojewody. Wskazują oni, że prezydent Polowy źle przeprowadził konkursy na podział tych środków w Raciborzu. Włodarz zdecydował o ponownym konkursie. Procedury zajmą prawodopodonie około miesiąca.

Konferencja Prezydenta Polowego. Urząd powtórzy konkurs na dotacje. Włodarz wskazuje winnego tej sytuacji
Dariusz Polowy wzywa autora skargi na treść zarządzeń prezydenta do ujawnienia się. Żeby pokrzywdzone kluby miały komu "podziękować"

Materiał wideo:

Dariusz Polowy wskazał też, kto jest - jego zdaniem - winien całej sytuacji. Uważa, że urzędnicy nie mają sobie nic do zarzucenia, bo postępują tak z konkursami dotacyjnymi od wielu lat, a sąsiednie samorządy robią to samo (podał przykłady z Rybnika i Wodzisławia Śląskiego). Według Polowego obecne problemy klubów to efekt skargi do wojewody, złożonej - jak podejrzewa - przez tę samą osobę, która od dłuższego czasu zarzuca urzędowi miasta działania naruszające prawo i szczególnie interesuje się sprawami spółki miejskiej Unia Racibórz. Nie wskazał jednak jej nazwiska, ale zapowiedział, że ujawni je, gdy otrzyma tą informację z urzędu wojewódzkiego.

Szczegóły w materiale wideo - pełnym zapisie konferencji prasowej. Prowadziła ją Lucyna Siwek rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Racibórz.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~folia (46.246. * .20) 28.04.2021 17:54

Polowy wściekły bo mu się nie udało miękkim leszczem pół bańki do Uni wpuścić pod pozorem sprawiedliwego konkursu. ciekawe jak długo wytrzymają trenerzy bez wypłaty ,zawodnicy bez kasy i rodzice jak jelenie płącący na klub.,którego nie ma.

~Słabe_TO (83.22. * .86) 28.04.2021 13:53

Wojewoda zajmuje się bzdurami, bo jakiś donosiciel go do tego zmusza, takie przepisy. W Polsce nie ma szans, żeby wszystkie durne przepisy biurokratyczne wypełnić, prawie wszystko da się uwalić przez jakiś brak przecinka.Tak samo robią inni, ale wojewoda nie reaguje, bo nikt nie donosi. Proste. Sprawdźcie sobie, bo gdzieś o tym pisali na nowinach, to są pierdoły bez znaczenia, ale przez to teraz trzeba będzie wszystko odwołać, robić jeszcze raz i czekać.

~derX@ (144.76. * .139) 28.04.2021 12:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Publiczne piętnowanie przez prezydenta osoby,która zapobiegła bezprawnemu rozdziałowi prawie miliona złotych ,chyba powinno być ścigane karnie z urzędu. prezydent nawołuje do bezprawia?
Jak prezydent oddaje uchwałę rady miasta do wojewody to to też jest donos czy wniosek o sprawdzenie dokumentu?
dobrze ,ze jest ktoś kto patrzy władzy na ręce

Michael_Douglas 28.04.2021 11:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie powinniśmy skupiać się na tym, kto zwrócił uwagę prawnikom, bo to należało kiedyś wyczyścić, skoro jest bezprawne. Każdy obywatel ma prawo interesować się sprawami samorządowymi. Pan prezydent nieładnie wskazuje palcem na kogoś innego, a to przecież on jest urzędnikiem, który ma przestrzegać prawa.

~Kubelek (92.223. * .73) 28.04.2021 11:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

K**** co ten człowiek ma we łbie????? Pisanie donosów zaszkodziło wszystkim. Teraz kluby będą jeszcze dłużej bez kasy.

~KomuSzkodzicie (31.60. * .206) 28.04.2021 11:21
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Była kasa za siedzenie w radach nadzorczych u Miłka - było dobrze. Nie ma kasy - są donosy. Kto traci? Lenk? Szukalska? Klima? Polowy? Wacławczyk? Urzędnicy? Nie - dzieci i młodzież traci...

~Bolec (46.204. * .92) 28.04.2021 11:12
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Opozycja to najwięksi hamulcowi

~Mieszkaniec121212 (91.199. * .17) 28.04.2021 11:09
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Może teraz więcej klubów dostanie a nie tylko Unia. Chociaż portowy i tak coś pewnie sknoci, żeby pozbawić kasę innych.

~Delewicz (196.247. * .156) 28.04.2021 10:55
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Specjalista od wszystkiego napisał skargę przez co prawnicy wojewody przyczepili się do Raciborskich wniosków. Raciborskie kluby będą zachwycone czekając kolejne miesiące na pieniądze

~Fafikk (5.173. * .61) 28.04.2021 10:30
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czy tylko kluby się liczą w Raciborzu ?