Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pierwszaki i mistrzowie sportu na pasowaniu uczniów w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu [ZDJĘCIA]

- Mam nadzieję, że kiedyś też będziecie wspaniałymi sportowcami - powiedziała członek zarządu województwa Beata Białowąs do 39 pierwszaków ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego tuż przed pasowaniem ich na uczniów.

Pierwszaki i mistrzowie sportu na pasowaniu uczniów w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Teresa Kiderys i Justyna Koźmińska. Teresa lubi wszystkie dyscypliny sportowe. Justyna zdążyła wyspecjalizować się w biegach na 400 metrów. Oprócz biegów lubi też tańczyć.

Pierwszaki z SMS-u mają już za sobą pierwsze doświadczenia szkolne i sportowe. Wiedzą już, że dobrze wybrali. Szkoła postanowiła odwdzięczyć im się za ten wybór i specjalnie dla nich zorganizowała uroczystość pasowania na uczniów. Każdemu pierwszakowi przydzielono do pary prawdziwego mistrza sportu - starszego ucznia lub uczennicę, którzy odnoszą sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach sportowych.

Uroczystość zorganizowano 25 października. Wzięli w niej udział członek zarządu województwa śląskiego Beata Białowąs (szkoła podlega pod urząd marszałkowski), dyrektor szkoły Marcin Kunicki, starsi uczniowie SMS-u, a także studenci z PWSZ w Raciborzu.

Zapaśniczka Nikoletta Szewczuk szła w parze z Alicją Brauner.

Uroczystość poprowadziły pływaczki Marta Kasprowicz i Oliwia Mosek, tegoroczne maturzystki.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].