Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybniccy pływacy z sukcesami na Mistrzostwach Śląska [ZDJĘCIA]

Właśnie odbyły się dwudniowe mistrzostwa Śląska OPEN. Na pływalni w Gliwicach, rybniccy sportowcy świetnie się zaprezentowali, odnosząc ogromne sukcesy.

Rybniccy pływacy z sukcesami na Mistrzostwach Śląska [ZDJĘCIA]
Kacper Duda pokazał na ostatnich zawodach na co go stać! Źródło: MOSiR Rybnik

Rybniccy pływacy znów z sukcesami

Warto rozpocząć, wspominając o  Kacperze Dudzie, który na sześciu startów, pięciokrotnie triumfował.

Najlepiej poszło mu na dystansach 50 m., 100 m. i 200 m. stylem dowolnym, 50 m. stylem motylkowym, 100 m. stylem klasycznym, przy czym w  trzech ostatnich konkurencjach ustanowił rekordy życiowe! Na dystansie 100 m. stylem zmiennym, zdobył drugie miejsce.

Kolega z drużyny Kacpra, Wiktor Żak zajął trzecie miejsce na dystansie 200 m. stylem klasycznym.

W kategorii 17. lat i starsi Kamil Kurzak stawał na najniższym miejscu podium, zdobywając brązowe medale na dystansach 50 m. i 100 m. stylem grzbietowym – relacjonuje Rafał Tymusz, trener rybnickich pływaków.

Wspaniale poradziła sobie również Iga Łapeta, która zajęła miejsce za podium, będąc czwarta na dystansie 100 m. stylem dowolnym wśród juniorek młodszych, czternastoletnich. Prócz tego znalazła się w pierwszej dziesiątce zawodniczek na dystansach 50 m. stylem dowolnym (7. miejsce), 100 m i 200 m. stylem zmiennym (6. i 7. miejsce, ustanawiając rekordy życiowe) oraz na dystansie 50 m. stylem motylkowym (7. miejsce).

W zawodach wystartowali również: Dominika Graba, Iga Karwot, Olaf Groborz, Paweł Burda, Dawid Ciołek i Jakub Szyniec, którzy podczas swoich występów w większości zanotowali znaczący progres, poprawiając własne rekordy życiowe. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych rezultatów – dodaje na zakończenie trener Tymusz.

Źródło: MOSiR Rybnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].