Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Co przyniesie Nowy Rok? 3 pytania do Żorskiej Ligi Petanque

02.01.2022 13:26 | 0 komentarzy | ska

W okresie świąteczno-noworocznym pytamy organizacje pozarządowe z terenu subregionu zachodniego o noworoczne plany i podsumowanie mijającego roku. Jak ocenia go Stowarzyszenie Żorska Liga Petanque? O tym rozmawiamy z prezesem Piotrem Flagą. 

Co przyniesie Nowy Rok? 3 pytania do Żorskiej Ligi Petanque
Co przyniesie Nowy Rok dla Żorskiej Ligi Petanque? Odpowiada prezes stowarzyszenia Piotr Flaga.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co przyniesie Nowy Rok? 3 pytania do Żorskiej Ligi Petanque

Jak zapowiada się Nowy Rok, czy mają Państwo już plany na wydarzenia lub działania w 2022 roku? 

Rok zapowiada się pracowity, plany są już ustalone. Zaczynamy 13. lutego od organizacji turnieju wraz z MOSiR Żory. Turniej na hali, czyli tak zwane miękkie bule (softy). Turniej rangi wojewódzkiej, z zacnymi patronatami. Warto dodać, że będzie to pierwszy turniej tego typu w Polsce. W każdym razie, nikt tego wcześniej na taką skalę nie organizował. Rozmawiamy z dyrekcja szkół ponadpodstawowych w Żorach i zachęcamy, aby wczesną wiosną młodzież w ramach zajęć w-f przyszła na bulodromy, zapoznać się z zasadami gry i samą grą. Przez cały rok oczywiście wyjazdy na turnieje zewnętrzne, tak zwane rankingowe, by zbierać indywidualne punkty. Oczywiście Klubowe Mistrzostwa III Ligi i gra o wejście do II Ligi. W roku 2021 zostaliśmy brązowymi medalistami Klubowych Mistrzostw Polski III Ligi, jest czego bronić. W planach na przyszły rok tradycyjnie znajdą się turnieje wewnętrzne o tytuł Klubowego Mistrza Żorskiej Ligi. W planach dwa turnieje otwarte dla mieszkańców i turnieje na otwarcie i zamknięcie sezonu. Będzie co robić!

Czy mijający rok był lepszy od poprzedniego? Czego udało się dokonać Państwa organizacji w 2021 roku? 

Czy lepszy, na pewno. Szczególnie, że nasze stowarzyszenie działa od października zeszłego roku. Porównujemy więc rok bycia grupą nieformalną, a stowarzyszeniem o charakterze sportowym. I na dzień dobry same sukcesy. To był na pewno lepszy rok od 2020.

Czego można Państwu życzyć w Nowym Roku 2022 - czego byście sobie życzyli? 

Wejścia do II Ligi. W tym roku byliśmy o krok… Z drugiej strony, większym problemem jest utrzymać się dłużej w II lidze niż tam wejść. To może właśnie życzylibyśmy sobie tego - utrzymania się po wejściu w II lidze. No i zdrowia dla zawodników, bez tego nie ma grania na wyjazdach. Resztę życzeń sami wywalczymy.