Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Wodzisławiu będą przyznawać nagrody dla sportowców. Można składać wnioski

Na co dzień walczą o sukcesy i medale. Tym razem powalczyć mogą o nagrody i wyróżnienia sportowe oraz tytuł najlepszego sportowca bądź trenera roku. Ruszył nabór wniosków o stypendia sportowe dla zawodników oraz trenerów z Wodzisławia Śląskiego. 

W Wodzisławiu będą przyznawać nagrody dla sportowców. Można składać wnioski
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W Wodzisławiu będą przyznawać nagrody dla sportowców. Można składać wnioski

Nagrody i wyróżnienia prezydenta miasta raz w roku powędrują do zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz trenerów.

Nagrody mogą otrzymać tylko ci sportowcy, którzy mieszkają w Wodzisławiu Śląskim lub reprezentują wodzisławski klub sportowy, osiągnęli znaczące wyniki w sporcie zespołowym (np. zostali powołani do reprezentacji Polski i reprezentowali kraj w rozgrywkach międzynarodowych) lub indywidualnym (np. zajęli od I do III miejsca w mistrzostwach świata, pucharze świata, akademickich mistrzostwach świat). Pierwszeństwo w przyznaniu nagrody będą mieli zawodnicy, którzy osiągnęli wyższy wynik sportowy.

Jeśli zaś chodzi o trenerów, to wyróżnieni mogą zostać ci, którzy osobiście wykonywaną działalnością bezpośrednio przyczynili się do osiągnięcia przez zawodnika lub drużynę wysokiego wyniku sportowego w danym roku kalendarzowym. Warto dodać, że wyróżnienie może zostać także przyznane osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej, które poprzez swoje działania wspomagały działalność i rozwój klubu oraz stanowiły wsparcie dla zawodników w dojściu do uzyskania jak najlepszego wyniku sportowego we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym.

Decyzję ws. przyznania nagród i wyróżnień podejmie prezydent miasta, po zapoznaniu się z opinią Rady Sportu Wodzisławia Śląskiego.

Sportowiec i trener roku

Od tego roku wręczana zostanie także nagroda dla sportowca oraz trenera roku Wodzisławia Śląskiego. Laureaci wybierani będą spośród wniosków osób, które zostaną pozytywnie zaopiniowane przez Radę Sportu. Najlepszych z najlepszych wybiorą internauci poprzez głosowanie internetowe.

Wysokość nagrody dla sportowca roku wyniesie 6 tys. zł, a dla trenera 3 tys. zł.

Do kiedy i gdzie składać wnioski?

Wnioski o przyznanie nagrody lub wyróżnienia sportowego należy złożyć do 30 stycznia w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Biura Spraw Społecznych (tel. 32 45 90 535 lub 32 45 90 536).

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ded (83.26. * .57) 04.01.2022 14:17
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kris1 nie widzisz zależności pomiędzy tą osobą, a jednym z wodzisławskich radnych? ;)

~kris1 (80.49. * .30) 04.01.2022 13:56
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Nagrody mogą otrzymać tylko ci sportowcy, którzy mieszkają w Wodzisławiu Śląskim lub reprezentują wodzisławski klub sportowy," - łooooooł to w zeszłym roku był wyjątek zrobiony dla Łęcznej ???