Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębianki z tytułem i medalami w Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym

Jastrzębie ma swoje sukcesy w tenisie stołowym.

Jastrzębianki z tytułem i medalami w Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym
Dorota Paluch (w środku), Anna Kubiak (druga od lewej), fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Dorota Paluch zdobyła brązowy medal i stanęła na podium Mistrzostw Europy Weteranów w Rimini w kategorii kobiet po 60. roku życia. Wygrała z sześcioma rywalkami. Brała także udział w kategorii „gra podwójna”, w której tworzyła duet z Grażyną Zielińską. Doszły do ćwierćfinału.

10 lipca tego roku zapisze się na kartach historii jako pamiętny dzień w dziedzinie tenisa stołowego. Tego dnia w Belgradzie jastrzębskie reprezentantki wywalczyły pierwsze miejsce tytuł Drużynowego Mistrza Europy Juniorek w tenisie stołowym w kategorii do 19 lat.

Wicemistrzowskie tytuły zyskały również Polki będące w grupie kadetek i juniorów. Rodaczki po raz pierwszy zostały laureatkami głównej nagrody. Pokonały Rumunki które starały się obronić swój tytuł z wynikiem 3:2. W stolicy Serbii Anna Kubiak zakończyła Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorek U19, zdobywając 1/32 finału turnieju singla, 1/16 turnieju debla, 1/32 turnieju miksta. W grze drużynowej zyskała złoty medal, pełniąc rolę rezerwowej. Anna Kubiak gra w tenisa stołowego od najmłodszych lat. W tym roku zyskała także stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Jest uczennicą IV Liceum ogólnokształcącego.

- Sukces to ogromny i kiedy Ania 10 lat temu rozpoczynała treningi w naszym klubie z pewnością nawet nie myślała, że będzie Mistrzynią Europy, ale to od niedzieli 10 lipca 2022 roku jest już faktem – mówił trener Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego Roman Fajkus.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].