Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kierowca autobusu weźmie twój rower i zawiezie do Rud

Od soboty, 27 kwietnia, rybnicki Zarząd Transportu Zbiorowego umożliwi na linii 43 Rybnik – Rudy przewóz rowerów. Przewóz będzie się odbywał w weekendy na specjalnej przystosowanej do tego celu przyczepie.

Przyczepę będzie obsługiwał kierowca autobusu – będzie umieszczał i zdejmował rowery z przyczepy, tak by zapewnić bezpieczeństwo przejazdu. Rowery będą załadowywane na 5 minut przed planowym odjazdem autobusu, należy więc przybyć odpowiednio wcześniej. W ramach jednego kursu zabranych może zostać 12 jednoosobowych, dwukołowych rowerów.

Zgodnie z regulaminem umieszczenie i zdjęcie roweru możliwe jest na przystanku początkowym i końcowym. Zabroniony jest też przewóz rowerów wewnątrz autobusu. Opłata za przewóz roweru wynosi 5,00 zł – bilet jest kupowany u kierowcy autobusu.

Kursy z przyczepą obsługiwane w soboty:
- odjazdy z dworca autobusowego: 8:13; 10:23; 14:13; 17:23,
- odjazdy z przystanku Rudy Kościół: 9:05; 11:15; 15:05; 19:15.

Kursy z przyczepą obsługiwane w niedziele:
- odjazdy z dworca autobusowego: 7:58; 11:58; 14:13; 17:23,
- odjazdy z przystanku Rudy Kościół: 10:10; 12:50; 15:05; 18:15.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].