Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Wybierz się do Japonii z GCK w Nędzy

12.01.2018 14:56 | 0 komentarzy | red.

W daleką podróż do kraju kwitnącej wiśni zabierze młodzież Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Origami i laleczki kimmidoll, gejsze i samuraje, sushi i mangi - ferie w Nędzy będą wypełnione kulturą, tradycją i zwyczajami Japonii.

Wybierz się do Japonii z GCK w Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To kolejny oryginalny pomysł centrum kultury na zajęcia dla dzieci i młodzieży. W wakacje można było wybrać się do Australii, a w ferie zaplanowano wyprawę do Japonii.

- Dotkniemy wszystkiego po trochu: historii, geografii, polityki, tradycji. Po takich dwóch tygodniach na pewno wszyscy zechcemy wybrać się do Japonii naprawdę - uśmiecha się dyrektor GCK w Nędzy Mariola Jakacka.

W programie przeróżne zajęcia i warsztaty: slajdowisko o Japonii, ogrody japońskie, smoki i tygrysy, mangi i laleczki kimmidoll, wachlarze i origami, makijaż gejszy i japońskie koty szczęścia, zajęcia z języka angielskiego połączonego z japońskim, miecze samurajskie i sushi.

Poza bardzo ciekawymi zajęciami na miejscu, młodzież wybierze się też do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Weźmie tam udział w kilku pokazach - kaligrafii, parzenia herbaty i prezentacji kimona.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, które potrwają do 24 stycznia pod nr tel.: 506 141 501 albo 32 410 47 70 albo osobiście w siedzibie GCK przy ul. Strażackiej 2 w Nędzy.