Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mity o implantach – dlaczego nie warto w nie wierzyć

Implanty to dziś na szeroką skalę stosowana technika leczenia ubytków w uzębieniu. Cechują się bardzo dużą trwałością, ale ich użytkownicy podkreślają także dużą wagę ich wyglądu. Implant można idealnie dopasować do ubytku, wypełnić go, dostosować go do kształtu i koloru sąsiadujących zębów. Finalnie implant daje naturalny efekt, nie tylko w sferze wizualnej, ale przede wszystkim funkcjonalnej. Dlaczego zatem tak dużo mitów urosło wokół implantów? Dlaczego w dużą część tych mitów nie warto po prostu wierzyć? Dziś przyjrzymy się kilku z nich.

Mity o implantach – dlaczego nie warto w nie wierzyć

Implanty bolą

Zaczniemy od chyba najczęściej powtarzanej nieprawdy – że implanty bolą zarówno przy instalacji jak i ich użytkowaniu. Widmo bólu to podstawowy straszak, który potrafi odwieść od wizyty w gabinecie stomatologicznym niejednego pacjenta. Dziś każdy profesjonalny gabinet dysponuje szeregiem środków znieczulających, które dobrać może pod uwarunkowania oraz potrzeby każdego pacjenta. Naprawdę duże gabinety stomatologiczne dysponują także specjalistami, którzy prowadzą zabiegi w pełnej narkozie. Dziś pod narkozą montuje się implanty zębów, ale także wdraża leczenie kanałowe. W praktyce przy znieczuleniu miejscowym bólu jest tyle co nic, pojawia się niezwykle rzadko i to tylko do momentu, gdy zacznie działać druga dawka znieczulenia.

Powodują reakcję alergiczną

Implanty zębów składają się z śruby instalowanej w kości praz nasadki tzw. korony, która imituje widoczny fragment zęba. Śruby wykonuje się przeważnie z tytanu. Jest to materiał całkowicie obojętny dla naszego organizmu. Nawet przypadki odrzucenia implantu zdarzają się niezwykle rzadko.

Nie można robić rezonansu magnetycznego

Faktycznie, w kwestionariuszu osobowym, który wypełnia się przed zabiegiem rezonansu magnetycznego, czasami zdarza się pytanie o posiadanie implantów. Pytanie to jednak ma na charakter informacyjny. Daje technikowi wiedzę, iż pozostający w ciele implant będzie widoczny na prześwietleniu. Także lekarz opisujący zdjęcia z rezonansu magnetycznego, wiedząc w przód o implantach pacjenta, nie musi zastanawiać się na co patrzy.

Piszczenie na bramkach lotniskowych

Tytan to nie jest stop, który powoduje sygnał alarmowy, podczas przejścia przez bramy magnetyczne. Coraz częściej również bramki mają zmniejszoną czułość na wysokości głowy. Używający ich technicy mają świadomość, że to właśnie w głowie często mamy elementy metalowa – płytki, implanty zębów, czy kości.

Implanty nie dla cukrzyków

Nieleczona cukrzyca faktycznie może spowolnić proces gojenia się ran po zabiegu lub wydłużyć proces łączenia się implantu z kością, a w skrajnych przypadkach nawet go przekreślić. Pacjent, który dba o odpowiednie „prowadzenie” poziomu cukrzycy, przed zabiegiem oraz w trakcie gojenia, nie powinien obawiać się szczególnie efektów niepożądanych.

Wszczepienie implantu trwa kilka dni

Jeśli pacjent nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, jego stan zdrowia nie wymaga dodatkowego leczenia, to instalacja implantu wykonywana jest podczas jednej wizyty. Oczywiście zasadą jest dzielenie całego procesu na instalację implantu i instalację korony. Implant powinien zrosnąć się z kością, dziąsło prawidłowo zabliźnić na śrubie, a korona starannie dobrana, wtedy osiągnięty zostanie możliwie najlepszy efekt końcowy.

 

Materiał zewnętrzny