Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Weekendowe starty raciborskich biegaczy: Wrocław, Chuchelna, Czerwionka-Leszczyny 

Mieszkańcy powiatu raciborskiego wzięli udział w maratonie, crossie oraz biegu nocnym.

V Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdrój za nami 

W dniach 5-7 września w Krynicy-Zdrój odbył się kolejny festiwal biegowy, poprzedziło go Forum Ekonomiczne (tzw. Polskie Davos).

[FOTO I VIDEO] 72-letni ksiądz Czech najstarszym oldbojem   

W Owsiszczach na boisku tamtejszego LKS-u już po raz siódmy odbył się międzynarodowy turniej oldbojów. ZOBACZ FOTO I VIDEO.

[VIDEO] Na festynie w Borucinie mundial na telebimie  

W piątek na obiekcie KS Naprzód Borucin rozpoczął się trzydniowy festyn sportowy. O atrakcjach mówi prezes klubu Daniel Kretek.

[VIDEO] Trener Karasiewicz mówi o przygotowaniach LKS Owsiszcze  

Prezentujemy krótką rozmowę z trenerem Dariuszem Karasiewiczem. Zobacz co słychać w drużynie Owsiszcz.

[VIDEO] LKS Owsiszcze - LKS Brzezie  

Zobacz obszerny skrót meczu sparingowego pomiędzy LKS Owsiszcze a LKS Brzezie. Mecz zakończył się remisem 2:2. Wkrótce wypowiedzi trenerów.

[VIDEO] Strzelił bramkarzowi za kołnierz. Ładny gol Krupy  

Zobacz bramki z meczu Owsiszcz i Brzezia. Spotkanie towarzyskie zakończyło się remisem 2:2.

[FOTO] Remis Owsiszcz z Brzeziem  

Jednym z meczów sparingowych rozegranych w miniony weekend była rywalizacja A-klasowych Owsiszcz z B-klasowym Brzeziem. Zobacz zdjęcia z meczu. Wkrótce bramki, a także obszerny skrót spotkania.

Oldboje z OSP zawstydzają młodych  

360 lat miała łącznie drużyna strażaków seniorów z OSP Roszków, która zwyciężyła tegoroczne, IV Zawody Strażackie Oldbojów o Puchar Prezesa OSP Owsiszcze.

Zwycięzcy z Borucina, Turzy Śląskiej, Pawłowa i Owsiszcz - zobacz wideo!  

Ten sezon należał do Naprzodu Borucin, Unii Turza Śląska, LKS-u Pawłów i LKS-u Owsiszcze. To te drużyny awansowały do wyższych klas rozgrywkowych. Piłkarze Naprzodu awansowali do klasy okręgowej z pierwszego miejsca, z kolei graczom Unii udało się ten awans wywalczyć z drugiej pozycji. Natomiast B na A klasę zamienili zawodnicy z Pawłowa...

Owsiszcze przegrały, ale do A klasy awansowały  

W ostatniej kolejce B klasy podokręgu Racibórz LKS Owsiszcze podejmowały na swoim boisku LKS Wicher Płonia. Drużyna z Raciborza wyraźnie nie leży zespołowi z Owsiszcz. Zarówno jesienią jak i wiosną gracze z Płoni okazali się lepsi.

Owsiszcze bliżej A klasy - wideo!  

Zobacz materiał wideo z niedzielnego meczu raciborskiej B klasy. W Gamowie, gospodarze, którzy byli wiceliderami podejmowali trzecie w tabeli Owsiszcze. Zobacz wideo!

Samborowice i Owsiszcze dopisały sobie po jednym punkcie  

Dosyć długo trzeba było czekać na pierwszego wiosennego gola w Samborowicach. Gospodarze zmierzyli się z Owsiszczami.

Raszczyce i Owsiszcze dokończyły przerwany mecz - VIDEO   

W B klasie podokręgu Racibórz piłkarze LKS Raszczyce i LKS Owsiszcze rozegrały w sobotę pół meczu. Było to 45 minut, które nie mogły być rozegrane w X kolejce spotkań. Wówczas na kontynuowanie zawodów nie pozwoliła pogarszająca się aura.

Owsiszcze pokonały Siedliska  

W raciborskiej B klasie LKS Owsiszcze zmierzyły się na swoim stadionie z LKS Płomień Siedliska.

Trzy medale dla zapaśników z Raciborza 

27 października w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach klasycznych.

Pawłów ucieka. Pokonał Chałupki.  

Sześć goli zobaczyli kibice zgromadzeni przy boisku w Pawłowie.

Zobacz więcej