Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 27/30.05.2022 

Kolejny piłkarski weekend zapowiada się bardzo ciekawie, bo na obecnym etapie rozgrywek dużo pojedynków ma wysoką stawkę i każda drużyna chce zgarnąć komplet punktów. Zapraszamy do lektury dokładnego terminarza 103 najbliższych spotkań.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

GKS Jastrzębie zwycięstwem nad GKS Tychy pożegnał I ligę na własnym stadionie. Odra Wodzisław Śląski przerwała serię porażek, pokonując na trudnym terenie Gwarka Tarnowskie Góry. W niższych klasach rozgrywkowych mnóstwo ciekawych rezultatów....

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Rozgrywki seniorów coraz mocniej rozgrzewają kibiców, bo wkroczyły na bardzo ciekawy etap, w którym rozstrzygają się losy awansów i spadków. Do ostatniego gwizdka zostało jeszcze trochę czasu, więc warto na bieżąco śledzić rywalizację...

Piłkarska majówka – sprawdź wyniki z 03.05.2022 

W ostatnim dniu „majówki” odbyło się sporo ciekawych pojedynków ligowych. Tym razem na boiska wybiegły głównie drużyny z niższych klas rozgrywkowych oraz kilku grup młodzieżowych. Zapraszamy do lektury rezultatów 48 spotkań.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 29.04/04.05.2022 [AKTUALIZACJA] 

Sympatycy futbolu zacierają ręce, bo w czasie najbliższego weekendu majowego, uczestniczyć będą w prawdziwym maratonie piłkarskim. Od piątku do środy na wielu lokalnych boiskach rozegrane zostaną bardzo ciekawe mecze. Sprawdź dokładny terminarz...

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Pierwsze mecze długiego weekendu majowego przyniosły mnóstwo zaskakujących rozstrzygnięć. Jedni mają powody do radości, zaś inni do smutku. Niestety, ale do grona tych drugich musimy zaliczyć ekipę GKS-u Jastrzębie, która już dzisiaj...

Mszana wygrała mecz z Czerwionką [ZDJĘCIA] 

W sobotę, 30 kwietnia Start Mszana rozegrała na własnym boisku mecz z MKS Czerwionką. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1 dla gospodarzy.

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Rozgrywki piłkarskie w każdy weekend dostarczają wielu emocji i ciekawych rozstrzygnięć boiskowych. Wyniki kilku ostatnich spotkań potwierdzają, że runda wiosenna będzie sporym wyzwaniem dla słabszych kadrowo zespołów. Zapraszamy do lektury.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 22/24.04.2022 

Przed nami kolejny bardzo ciekawy weekend z futbolem. Bieżące rozgrywki wkroczyły na etap, w którym coraz łatwiej wskazać zespoły walczące o czołowe lokaty i zagrożone degradacją. Kto tym razem będzie miał powody do radości? Sprawdź...

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi [Aktualizacja] 

W przededniu Świąt Wielkanocnych bardzo dużo spotkań zakończyło się ciekawymi rezultatami. Rozgrywki nabrały już odpowiedniego rytmu, dlatego piłkarze w każdy weekend dostarczają swoim kibicom wielu emocji. Zapraszamy do lektury.

TRAMPKARZE – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Po XIX kolejkach spotkań trampkarzy starszych, w grupie 1 o miano mistrza walczą jeszcze 3 drużyny: Rudy,  Lyski i Adamowice, natomiast w grupie 2 już dzisiaj Pszów zapewnił sobie końcowy triumf.

Weź udział w konkursie i wygraj strój sportowy  

Już tylko do 14 maja można przesyłać zgłoszenia do konkursu „Wspieramy Polską Piłkę Nożną“. W projekcie mogą uczestniczyć polskie drużyny piłkarskie, bez względu na pozycję w klasyfikacji – od zespołów regionalnych do pierwszej ligi.

JUNIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

W grupie mistrzowskiej Pietrowice Wielkie przegrały w Syryni, a Rafako rozgromiło Rudy i traci już tylko 1 punkt do lidera. W grupie B1 Lubomia zgarnęła całą pulę z niepokonaną dotąd Zawadą. W grupie B2 czołówka zgodnie wygrała swoje mecze, więc szanse na awans do grona najlepszych drużyn młodzieżowych mają nadal 4 ekipy: Studzienna,...

Weltzel wygrał finał 

11 maja odbyły się mecze finałowe Ligi Szkolnej gimnazjów w piłce nożnej chłopców, w których pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 3. ZOBACZ VIDEO.

TRAMPKARZE - wyniki, tabele, zapowiedzi 

Po XII kolejkach spotkań trampkarzy młodszych pozycje liderów zajmują Rogów i Krzanowice. W rywalizacji trampkarzy starszych, w grupie 1 szanse na końcowy triumf mają ciągle 4 drużyny, natomiast w grupie 2 liczy się już tylko Pszów.

Za małe Górki dla Raszczyc 

W meczu 14 kolejki klasy C podokręgu Racibórz  w Raszczycach tamtejszy LKS Raszczyce  wygrał z LKS II Górki Śląskie 2:0(1:0). To spotkanie można podsumować jednym zdaniem Górki grały, a Raszczyce strzelały bramki i zainkasowały trzy punkty. ZOBACZ ZDJĘCIA

SENIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Unia Racibórz wywalczyła 1 punkt w Knurowie, Pszów przegrał na boisku lidera, Marklowice coraz bliżej strefy spadkowej, a Rogów wiosną wciąż niepokonany. Nędza dzięki wysokiej wygranej w Pietrowicach Wielkich odrabia straty do czołówki, natomiast  Rafako na 8 kolejek przed końcem bieżącego sezonu, zapewniło już sobie awans do okręgówki!

JUNIORZY – wyniki, tabele, zapowiedzi 

Bezbramkowy remis Pszowa z Pietrowicami Wielkimi wykorzystał zespół Rafako, zmniejszając dystans do lidera. Ekipa Zawady potrzebuje tylko 1 punktu, by od nowego sezonu grać wśród najlepszych drużyn młodzieżowych. Studzienna i Krzanowice z tym samym dorobkiem na czele grupy B2.

W Jedności siła 

8 maja w meczu klasy okręgowej w Krzyżanowicach miejscowy LKS Krzyżanowice przegrał po samobójczej bramce z drużyną  Jedność Jejkowice 0:1(0:1).

PIŁKARSKA LIGA - wyniki, tabele, zapowiedzi 

W decydującą fazę rozgrywek wkraczają najmłodsi adepci futbolu. Miesiąc maj jest dla nich ostatnią prostą w rywalizacji grupowej. Na chwilę obecną pozycje liderów w poszczególnych kategoriach wiekowych zajmują: Rogów i Unia Racibórz oraz Rudy i Pszów.

PIŁKARSKA LIGA - wyniki, tabele, zapowiedzi 

Unia Racibórz bogatsza o 6 punktów, Jedłownik ucieka swoim rywalom, a Rafako coraz bliżej okręgówki. W B klasie o miejsca premiowane awansem walczą: Ruda Kozielska, Buków, Studzienna oraz Chałupki, natomiast w najniższej klasie rozgrywkowej liczą się już tylko Bieńkowice z Rudnikiem i Adamowice z Owsiszczami.

RALP ROW - mistrz bez punktu! 

W długi weekend majowy została rozegrana 2 kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej ROW.

ROZGRYWKI LIGOWE 

W świąteczny 1-majowy weekend… sympatycy futbolu mieli okazję zobaczyć kilka ciekawych meczów, zakończonych niespodziewanymi rozstrzygnięciami. Publikujemy materiał z wszystkimi wynikami, aktualnymi tabelami 14 grup i zapowiedziami kolejnych spotkań. Zapraszamy do lektury!

40-latek dał zwycięstwo cyprzanowianom 

W XIII kolejce C klasy grupy 1 doszło do spotkania pomiędzy trzecim Cyprzanowem, a zajmującym siódme miejsce Zameczkiem Czernica. ZOBACZ VIDEO.

Strachota pogromca Sparty 

W meczu B klasy rozgrywanym 1 maja w Markowicach pomiędzy dziewiątym zespołem w tabeli LKS 07 Markowice, a czwartą drużyną LKS Sparta Babice wygrała drużyna z Markowic 3:2(1:0). ZOBACZ ZDJĘCIA

Ocice lepsze w małych derbach 

W meczu XXII kolejki A klasy podokręgu Racibórz doszło do małych derbów. Zmierzyły się ze sobą dzielnice Raciborza: Ocice i Brzezie. ZOBACZ VIDEO.

Unia Racibórz mistrzem Polski  

RTP Unia Racibórz na cztery kolejki przed końcem sezonu obroniła tytuł mistrza Polski kobiet i będzie reprezentować Polskę w rozgrywkach Ligi Mistrzów kobiet. W sobotnim meczu piłkarki Unii wygrały z Pragą Warszawa 5:0.

Zobacz więcej