Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jedyna na Śląsku, najnowocześniejsza w Polsce. Strzelnica sportowa w Wodzisławiu Śl. oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

W Wodzisławiu Śl. w sąsiedztwie tamtejszego Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" i Szkoły Podstawowej nr 28 powstała 10-stanowiskowa strzelnica sportowa. Swoje umiejętności będą na niej doskonalić przede wszystkim młodzi biathloniści.

Jedyna na Śląsku, najnowocześniejsza w Polsce. Strzelnica sportowa w Wodzisławiu Śl. oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Punktualnie o godz. 11.00 odbyło się dziś (10.06) otwarcie strzelnicy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu Śl. W uroczystości wzięli udział m.in. utytułowany biatlonista Tomasz Sikora, prezes Polskiego Związku Biathlonowego Dagmara Gerasimuk, władze miasta na czele z prezydentem Mieczysławem Kiecą, wodzisławscy radni oraz zaproszeni gości. - To jedyna taka strzelnica na Śląski i jedna z najnowocześniejszych w całej Polsce - zgodnie twierdzą.

Strzelnica powstał na obszarze o łącznej powierzchni około 4000 m2. Pole strzelnicy jest złożone m.in. z toru strzeleckiego, stanowisk tarcz strzeleckich, rampy strzeleckiej, stanowisk z matami, miejsc dla trenerów, mediów i sędziów oraz kontenera magazynowo-socjalnego. Strzelnica ma podłoże trawiaste. Rundy karne oraz trasa biegowa jest natomiast asfaltowa. Strzelnica posiada dziesięć stanowisk, które dzieli od celu 50 metrów. Średnica tarcz wynosi 4,5 cm (w pozycji leżącej) i 11 cm (w pozycji stojącej). Mimo że jest dedykowana biatlonistom, to mogą na niej również trenować inny strzelcy sportowi oraz policjanci.

Obiekt jest bezpośrednim zapleczem dla Biathlonowego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży w Wodzisławiu Śl. Od dziś (10.06) kieruje nim Edyta Zając, trener wodzisławskiego UKS Strzał. - Ten obiekt jest spełnieniem moich marzeń - przyznaje trenerka. - Ze strzelnicy będą korzystać zawodnicy klubu, klasy sportowe, ale też starsi zawodnicy, dla których powstał biatlonowy ośrodek - dodaje podkreślając, że zainteresowanie tą dyscypliną sportu stale rośnie. Edyta Zając zapowiada, że w niedalekiej przyszłości na nowym obiekcie rozegrane zostaną m.in. Mistrzostwa Śląska w biathlonie. Nie zabraknie też wydarzeń skierowanych do mieszkańców Wodzisławia Śl.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].