Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Judocy z Rybnika będą mieć swoje rondo

Rondo Zebrzydowickie zmienia nazwę na Rondo Olimpijskie. Na skrzyżowaniu zostaną zainstalowane symbole judo oraz tablica z nazwiskami rybnickich judoków, którzy wzięli udział w Olimpiadzie w Tokio.

Judocy z Rybnika będą mieć swoje rondo
W Igrzyskach Olimpijskich w Tokio wzięli udział judocy z Rybnika: Julia Kowalczyk, Piotr Kuczera, Agata Perenc. Fot. KS Polonia Rybnik, Kejza Team Rybnik/Facebook.

Olimpijczycy z Tokio

Grupa radnych oraz osób związanych z rybnickim judo zaproponowała zmianę nazwy ronda "Zebrzydowickiego" na rondo "Olimpijskie". Na samej nazwie się nie skończy, bo na rondzie mają zostać zainstalowane symbole nawiązujące do dyscypliny olimpijskiej, jaką jest judo, a także tablicy z nazwiskami rybnickich olimpijczyków z Tokio w 2020 roku.

- Należy także podkreślić perspektywiczny charakter instalacji, która zakłada uzupełnianie tablicy o nazwiska przyszłych rybnickich olimpijczyków judo, co z pewnością będzie stanowiło motywację dla osób uprawiających tę dyscyplinę do stawiania sobie wysokich celów sportowych, co prawdopodobnie również przełoży się na zwiększenie aktywności fizycznej

- czytamy w uzasadnieniu uchwały, która została przyjęta przez Radę Miasta Rybnika podczas sesji 24 listopada 2022 r.

Rybnik i jego ronda

W Rybniku znajduje się ponad 40 rond. Na części z nich zamontowano charakterystyczne instalacje. Oto niektóre z nich:

Rondo Gliwickie o średnicy 40 metrów z instalacją przedstawiającą dwóch ścigających się żużlowców. Rondo oddalone jest od stadionu żużlowego o zaledwie kilkaset metrów.

Rondo Powstańców Śl. o średnicy 38 metrów upiększone przy pomocy kolorowych kul, skąd wzięła się zwyczajowa nazwa ronda z kulkami.

Rondo Boguszowickie o średnicy 35 metrów z wagonikiem górniczym.

Rondo Meksyk o średnicy 35 metrów przyozdobione kaktusami.

Rondo o średnicy 28 metrów znajdujące się w dzielnicy Orzepowice, na środku blok betonu podpisany Elektrownia Rybnik S.A..

Rondo Wawok o średnicy 38 metrów z instalacją przedstawiającą rowerzystów/kolarzy.

Rondo Gotartowickie o średnicy 35 metrów z rzeźbą zatytułowaną Ulotność.

Wieża Eiffla w miniaturze na rondzie Niedobczyce-Paryż. Fot. M. Koczy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bruksel (46.223. * .187) 24.11.2022 16:42

Przyjdzie unia, to wam te ronda wyrówna.