Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Stawiają na pracę u podstaw. Czy poradzą sobie z konkurencją?

 

12 lipca odbędzie się walne zebranie członków Młodzieżowego Klubu Piłkarskiego Odra-Centrum Wodzisław. Prezes klubu Roman Zieliński (na zdj.) zapowiada, że do zarządu zostanie dokooptowana znana osoba, mająca doskonałe kontakty w środowisku piłkarskim. 

 

Stawiają na pracę u podstaw. Czy poradzą sobie z konkurencją?
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

 

MKP Odra-Centrum Wodzisław powstał kilkanaście dni temu na bazie klubu Centrum Wodzisław. Zajmował się będzie szkoleniem dzieci i młodzieży w rocznikach od 1998 do 2002. W sumie w nadchodzącym sezonie szkolić będzie się w nim 7 drużyn – po dwie w rocznikach 98 i 99. Co roku drużyn ma przybywać. Główny atut klubu to spore doświadczenie w szkoleniu młodych adeptów piłki. MKP jest bezpośrednim następcą, działającej przez wiele lat przy MOSiR-ze szkółki piłkarskiej. Szkółka powstała w 1995 roku na potrzeby Odry Wodzisław. Przez wiele lat szkoliła trampkarzy, którzy osiągnąwszy wiek juniora przechodzili pod skrzydła Odry. – Ten układ świetnie funkcjonował do momentu kiedy spółka akcyjna przekazała szkolenie młodzieży do Gosława. My okazaliśmy się niechcianym dzieckiem, na utrzymanie którego nie było w klubie pieniędzy – opowiada Roman Zieliński, prezes MKP Odra-Centrum Wodzisław, który razem ze śp. Józefem Plutą przed 16 laty zakładał szkółkę przy MOSiR. W marcu tego roku nie widząc dalszej możliwości współpracy z rozsypującą się Odrą instruktorzy szkółki weszli w struktury KS Centrum Wodzisław, tworząc teraz MKP Odra-Centrum.

W założeniu klub ma być kuźnią talentów dla nowej seniorskiej Odry. – Rozmawiałem z kibicami, którzy chcą reaktywować Odrę i myślę, że nasza wizja jest podobna. Uważamy, że nadzieją na odbudowanie klubu jest rozwój piłki młodzieżowej. Talentów w Wodzisławiu i okolicach nie brakuje. A bazę do ich szlifowania mamy doskonałą. Piłka nożna to jedyny sport, który w Wodzisławiu ma szansę wybicia się na wielkość. Wierzę, że dożyję jeszcze czasów kiedy tu w Wodzisławiu będzie wielka piłka – przekonuje Zieliński.

Klub może liczyć na sporą pomoc miasta, które mocno zaangażowało się w jego powstanie. Przede wszystkim w zakresie organizacyjnym. - Zależy nam, aby młodzi zawodnicy otrzymywali to, co najlepsze. Chcemy przede wszystkim zagwarantować odpowiednie warunki treningowe, bazę sportową i oczywiście możliwość rozgrywania tych najważniejszych rozgrywek na płycie głównej boiska przy Bogumińskiej mówi prezydent Mieczysław Kieca. Miasto nie obawia się, że idea rozbije się o konkurencję. Kilkanaście dni temu w Jedłowniku powstała szkółka piłkarska ekstraklasowej Polonii Warszawa. Tam również istnieje dobra baza treningowa, a młodych adeptów piłki może kusić wizja gry w klubie z ekstraklasy. - Konkurencja może wyjść tylko na dobre. My na pewno na straconej pozycji nie stoimy – uważa Barbara Chrobok, rzecznik Urzędu Miasta. – Właściciel Polonii Warszawa za rok, najdalej dwa będzie chciał efektów. My mamy czas, którego w Jedłowniku mieć nie będą – dodaje Zieliński i przekonuje, że najbardziej utalentowani piłkarze MKP również będą mieć możliwość gry w klubach z wyższej półki. – Do zarządu naszego klubu wejdzie znany działacz o rozległych kontaktach w środowisku piłkarskim – deklaruje prezes MKP. Nazwiska zdradzić na razie nie chce.

 

(art)

 

 

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podpisz się... (83.4. * .248) 06.07.2011 21:39
oceniono 11 razy
1
Zgłoś

Lechu - pewnie jesteś beztalenciem z którego wymienieni ludzie próbowali coś zrobic a taraz w nich walisz za swój brak talentu

~saro (83.4. * .248) 06.07.2011 21:35
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

nareszcie jakas porządna inicjatywa. Oby z dala od politki...Wszystkimchyba powinno zależeć , żeby dzieci otrzymywały godne pieniądze na szkolenie

~jan (83.5. * .244) 06.07.2011 20:15
oceniono 17 razy
3
Zgłoś

A co to ciebie obchodzi? Lukasz na pewno sobie poradzi ,a tobie pozostanie tylko nawalanie przy komputerze lub picie piwa.

~Lechu (88.208. * .88) 06.07.2011 20:03
oceniono 23 razy
-7
Zgłoś

Ciekawy jestem w jakim klubie zagra w przyszłym sezonie Łukasz Skrobacz, cudowne dziecko wodzisławskiej myśli szkoleniowej. Wychowanek znakomitych trenerów Odry, Gosława, WAP, Karpiuka, Zielińskiego, Sibika, Babuchowskiego, Mokrego, Sowisza, Skrobacza, Wiśniowskiego i innych.

~wodz. (217.98. * .195) 06.07.2011 13:59
oceniono 13 razy
9
Zgłoś

Wygląd przynajmniej po 0,7l

~Gracz (217.98. * .195) 06.07.2011 09:08
oceniono 17 razy
9
Zgłoś

Ale zakazana gęba . Grzebanie Odry trwa nadal .

~HKS (178.183. * .19) 06.07.2011 09:00
oceniono 9 razy
-3
Zgłoś

tylko Ruch!