Poniedziałek, 23 września 2019

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Raciborzanie na starcie XII Biegu Opolskiego

07.07.2014 10:10 | 0 komentarzy | ż

Przedstawiciele powiatu raciborskiego wzięli udział w XII edycji Bieg Opolski, który odbył się w sobotę 5 lipca na Wyspie Bolko w Opolu.

Raciborzanie na starcie XII Biegu Opolskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na starcie stanęło ponad 900 zawodników (m. in. dlatego, że po raz pierwszy rozegrano bieg dodatkowy na dystansie 5 kilometrów). W biegu głównym na 10 kilometrów zabrakło przedstawiciela naszej ziemi. Natomiast w biegach dodatkowych znalazło się czterech zawodników.

Pierwszym raciborzaninem, który przekroczył linię mety w biegu dodatkowym na 5000 metrów był Jakub Bugdol (00:18:03) z klubu Vege Runners. Drugim był Artur Wierzbicki (00:28:40) z Easy Run.

Bieganie ścieżkami Wyspy Bolko ma bogatą, dwunastoletnią tradycję. W jego ramach odbywają się też od lat zawody dla dzieci. W kategorii dla przedszkolaków na podium stanęła mieszkanka Kuźni Raciborskiej. Martyna Panek była niepokonana i zajęła pierwsze miejsce.

Młoda nadzieja powiatu nie po raz pierwszy stawała w tym roku na podium. Do tej pory zajmowała wysokie drugie miejsca w zawodach w Rybniku ( 25.05.14 Bieg Wiosny), Kędzieżynie-Koźlu (15.06.14 IV Bieg Koziołków) w Podgórzu koło Skoczowa (21.06.2014 XXVI Cross Świętojański).

Podczas biegu w Opolu Martyna startowała z numerem 56, a jej młodsza siostra Klaudia z numerem 57.  Od przyszłego roku obie dziewczynki idą do szkoły i będą startowały na bardziej wymagających trasach. Obecne sukcesy, jak powiedziała sama Martyna, nie byłby możliwe bez pomocy cioci Ewy, Filipa i Mateusza. Miejmy nadzieję, że obie siostry podążą drogą Ewy Bugdoł i w przyszłości będą rosławiać Powiat Raciborski.

Odbywająca się tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem miłośników biegania. Organizatorzy zawodów liczą na powrót raciborskich zawodników na opolskie trasy. W poprzednich latach Racibórz był liczniej reprezentowany w Opolu.

/Kamila/

Fot. Kamila, Marcin Panek