Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

01.02.2015 15:27 | 0 komentarzy | kozz

W Rybniku przy kąpielisku Ruda na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrano mecz sparingowy pomiędzy TKKF Zuch Orzepowice (klasa okręgowa), a KS Stal Kuźnia Raciborska (A klasa).

[ZDJĘCIA] Zuch zremisował ze Stalą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W rywalizacji padły dwa gole. Na początku spotkania do bramki trafił Dawid Miś ze Stali Kuźnia Raciborska. Przymierzył z około 12 metrów w okienko bramki Zucha. Pod koniec pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką dla ekipy z Orzepowic, ale w bramkarz z Kuźni Raciborskiej nie dał się pokonać. Druga część meczu zakończyła się trafieniem Wojciecha Hanka i sparingowa konfrontacja zakończyła się remisem.

Krzysztof Pawlaszczyk, trener Zucha: Jesteśmy na innym etapie przygotowań, trenujemy już od miesiąca - cztery treningi plus dwa siłowe. Widać było, że drużyna z Kuźni była bardziej wybiegana i walczyła na świeżości. Jeżeli chodzi o założenia przedmeczowe to spisaliśmy się dobrze, tylko skuteczności brakuje, ale myślę, że to przyjdzie z czasem.

Henryk Manek, trener Stali: Jesteśmy pierwszy raz na boisku, wcześniej trenowaliśmy tylko w hali, także to co widzałem to jestem bardzo zadowolony. Cieszy mnie, że chłopcy walczyli i nie odpuszczali w żadnym momencie. Nie zapomnieli tego czego nauczyliśmy się w poprzedniej rundzie. Mogę narzekać tylko na bardzo wąską kadrę. Kilku zawodników nie mogło pojechać na sparing, a muszę patrzeć z perspektywy pierwszego meczu na wiosnę kiedy kilku chłopaków jest zawieszonych za kartki i kary, a z juniorów doszedł tylko jeden gracz - Patryk Słupina. To jest nasza największa bolączka. Marcin Hómin czy od nas odszedł definitywnie to tego nie wiem, ale na dzień dzisiejszy nie ma go.

Stal Kuźnia Raciborska - Zuch Orzepowice 1:1 (1:0)
Miś 10. - Hanak 90.+

Zuch: Dyczka, Kaczmarczyk, Oleś, Stajer, Hanak, Szychowicz, Konsek, Wojaczek, Chrószcz, Mrozek, Pochcioł, Berger, Filusz, Sobera, Nieszporek, Łasecki.

Stal: Herok, Puzio, Wiączek, Hareńczuk, Dziadura, Żak, Todoruk, Kot, Kocur, Miś, Słupina, Gławenda.