MKS Wodzisław Śląski: spalone pierwsze podejście po Mistrzostwo Śląska

Młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śląski nie sprostali rywalom w Żorach, jednak nie stracili szans na zdobycie mistrzostwa.

Mecz na szczycie tabeli Mistrzostw Śląska, które są eliminacjami do Mistrzostw Polski MU-14, pomiędzy gospodarzami Żorską Akademią Koszykówki i MKS Wodzisław zgodnie z przewidywaniami był bardzo zacięty i wyrównany, jednak tylko do końca trzeciej kwarty.

ŻAK Żory - MKS Wodzisław Śląski 81:56 (17:17,21:19,16:12,27:8)

Punkty dla MKS Wodzisław Śl. zdobyli: Michałowski Patryk 12, Laskowski Łukasz 8 – kpt. zespołu, Skrzydło Filip 8, Kyrcz Szymon 7, Przybyła Łukasz 7, Płonka Grzegorz 6, Szlachta Robert 6, Szlachta Rafał 2, W zawodach brali też udział: Adamczyk Michał, Moczała Dawid, Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz i Wojtowicz Miłosz. Trener zespołu: Marek Malik.

Zawody w Żorach dla drużyny MKS Wodzisław Śl. rozpoczęły się bardzo dobrze. Po pierwszych 5 minutach wodzisławianie prowadzili 12:4. Jednak drugie 5 minut to słaba gra drugiej piątki i remis po pierwszej kwarcie 17:17. Druga kwarta to dalej bardzo wyrównana gra, jednak zespół z Żor schodzi na przerwę po pierwszej połowie meczu z dwupunktową przewagą 38:36. Trzecia kwarta to zwiększenie przewagi do sześciu punktów przez ŻAK  Żory. Czwarta kwarta to niestety zdecydowana przewaga gospodarzy i wygrana całego spotkania 81:56.

W czwartej kwarcie zabrakło naszym zawodnikom determinacji w grze obronnej, a zbyt luźne krycie na obwodzie, pozwoliło koszykarzom z Żor uzyskiwać czyste pozycje rzutowe za 3 punkty, które skwapliwie wykorzystali trafiając łącznie w tym meczu 4 razy. Odjazd w pierwszych 3 minutach tej kwarty zafundował wodzisławskim koszykarzom Sebastian Michalczuk, który zdobył w tej części spotkania 10 punktów. Ta sytuacja boiskowa „podcięła skrzydła” wodzisławianom i było po meczu. Mimo przewagi wzrostowej zawodników MKS-u nie udało się wygrać walki na tablicach, jedynie Robert Szlachta zagrał na dobrym poziomie zbierając 13 razy i blokując cztery piłki – eval tego zawodnika to 22. Zespół z Żor zagrał bardzo dobre zawody w drugiej części spotkania.

- Mamy nadzieję, że do meczu z Rybnikiem uda nam się wyciągnąć wnioski z przegranej i zaprezentujemy się o wiele lepiej w naszym drugim i ostatnim podejściu po złoty medal Mistrzostw Śląska. Mecz ten odbędzie się w Wodzisławiu w najbliższy poniedziałek 9 marca o godz. 18.00. Zapraszamy na decydujący mecz i liczymy na wsparcie naszych kibiców - mówi trenet Marek Malik.

źródło: MKS Wodzisław, fot. Dariusz Tukalski, oprac. ż