Czwartek, 18 lipca 2019

imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

RSS

Katarzyna Kłys, najlepsza polska judoczka przechodzi do rybnickiego klubu

24.04.2015 20:40 | 1 komentarz | pm

Medalistka mistrzostw świata i Europy w judo, wielokrotna mistrzyni Polski, dwukrotna olimpijka dołączyła do Polonii Rybnik.

 Katarzyna Kłys, najlepsza polska judoczka przechodzi do rybnickiego klubu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Katarzyna Kłys, bo o niej mowa, wg Juliusza Kowalczyka, prezesa rybnickiego klubu to obecnie najlepsza polska judoczka. – Wszyscy którzy nas znają, wiedzą o tym, że dla nas najważniejsi są wychowankowie. Nigdy nie ściągaliśmy do naszego klubu zawodników z zewnątrz. I tym razem jest podobnie. To Kasia zgłosiła się do nas. Po rozmowach uznaliśmy, że jej obecność może bardzo dobrze wpłynąć na rozwój naszej młodzieży – mówi prezes Polonii Rybnik, klubu, który wg Kasi Kłys jest najlepszy w kraju. – Polonia Rybnik to obecnie najlepszy klub judo w Polsce. Panuje tu fajna atmosfera, są dobrzy trenerzy, wielu znakomitych zawodników, co sprawia, że jest z kim trenować – mówi nowa judoczka rybnickiego klubu i dodaje: – Moim największym marzeniem jest zdobycie  medalu olimpijskiego w Rio de Janeiro. Byłam już dwukrotnie na igrzyskach, niestety bez powodzenia. Teraz chcę zrobić wszystko, żeby stanąć na podium. Jestem przekonana, że przyjście do Polonii będzie działało tylko na mój plus i wspólnie zdobędziemy ten medal – deklaruje Katarzyna Kłys. Zawodniczka trenowana na co dzień przez swojego męża, byłego zawodnika judo – Artura Kłysa, zapowiada również, że będzie korzystać z rad Artura Kejzy, trenera klubowego Polonii. – Przyjście Kasi Kłys do naszego klubu wiąże się z ogromnym prestiżem i docenieniem naszej pracy. Traktuję to jako wyróżnienie. Kasia chce trenować u nas, bo uważa, że dobrze wykonujemy swoją robotę, mamy wyniki i w Polsce jesteśmy odbierani jako jeden z najlepszych klubów judo.  Ważne jest również to, że wszystko dzieje się w okresie przedolimpijskim. Jest więc szansa, że nasz klub w Brazylii będzie reprezentowała dwójka zawodników. Kasia już wcześniej często bywała u nas, trenowała z nami. Jestem przekonany, że jej obecność podniesie jeszcze rywalizację w Polonii. Mam nadzieję, że zawodnicy będą mieli jeszcze więcej motywacji do ciężkiego treningu. Nic tylko się cieszyć – mówi Artur Kejza, trener rybnickich judoków.

W oficjalnej prezentacji Katarzyny Kłys w Rybniku wziął udział Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnika, odpowiedzialny za sprawy sportu. – Mam nadzieję, ze młodzi rybniccy judocy skorzystają z obecności tak doświadczonej zawodniczki. Dodatkowo, jest ogromna szansa, że Rybnik będzie miał swojego przedstawiciela na igrzyskach olimpijskich, a olimpijczyków mamy niewielu. Chciałbym, aby inne rybnickie kluby działały równie operatywnie – stwierdził wiceprezydent Masłowski.

Juliusza Kowalczyk, prezes Polonii podkreślił fakt, że rybnicki klub nie będzie musiał ponosić kosztów, związanych ze startami Katarzyny Kłys na arenie międzynarodowej. Zawodniczka jest objęta programem Polskiego Związku Judo.

-------------

Katarzyna Kłys, ur. 23 kwietnia 1986 w Bielsku-Białej. Brązowa medalistka mistrzostw świata (2014), dwukrotna indywidualna wicemistrzyni Europy (2007, 2012), pięciokrotna mistrzyni Polski seniorek. Olimpijka z Pekinu (2008) i Londynu (2012). Startuje w kategorii 70 kg.