Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Zespołu Szkół Urszulańskich znów najlepszy

06.05.2015 12:00 | 0 komentarzy | pm

W Zespole Szkół Budowlanych odbył się finał 4. edycji Międzyszkolnej Ligi Czukbolowej Rybnik 2015, w którym wzięło udział siedem drużyn z pięciu szkół ponadgimnazjalnych i jednego gimnazjum.

Zespołu Szkół Urszulańskich znów najlepszy
Przeszło 80 zawodników wzięło udział w międzyszkolnej lidze czukbolowej. Najlepsi spotkali się podczas zmagań finałowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ciągu trzech miesięcy zostało rozegranych 21 meczów, wszystkich zawodników biorących udział w zawodach było 80. – Po raz pierwszy została wprowadzona do regulaminu ligi zasada drużyn mieszanych. Dzięki szczególnym przepisom regulującym grę w czukbol, dziewczęta i chłopcy mogą razem tworzyć reprezentację szkoły. Jest to więc jedyna gra zespołowa w rozgrywkach międzyszkolnych, gdzie mogą brać udział drużyny mieszane – wyjaśniają organizatorzy rozgrywek.

Zwycięzcą ligi, po raz trzeci z rzędu, zostało liceum Zespołu Szkół Urszulańskich. Licealiści pokazali grę na najwyższym poziomie, zachwycali sprawnością i świetnym przygotowaniem fizycznym. W chwili obecnej są najlepszą drużyną w Polsce. Ogromne zaangażowanie i postęp umiejętności techniczno – taktycznych to cechy drużyny Zespołu Szkół Technicznych, która zdobyła drugie miejsce. Brązowe medale otrzymali czukboliści pierwszej drużyny Zespołu Szkół Budowlanych.

Gabriela Gurgul