Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

IX Rybnicka Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

06.05.2015 13:40 | 0 komentarzy | pm

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1  w Rybniku przyjechali zawodnicy z pięciu rybnickich dzielnic, aby wziąć udział w olimpiadzie przedszkolaków.

IX Rybnicka Olimpiada Sportowa Przedszkolaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzielnicę Chwałowice reprezentowało Przedszkole nr 14 (nauczyciele: Mariola Hamerla i Agnieszka Twardawa),  z  Niewiadomia  wystartowały  dzieci z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, przygotowane do zawodów przez Agnieszkę Podlasiak-Makowską i Barbarę Chłodek, z Ochojca –  przedszkolaki z  ZSP nr 3 pod kierunkiem Beaty Nierady i Klaudii Ficek, a z  Orzepowic pięciolatki z ZSP nr 7 wraz z wychowawczynią Katarzyną Wieczorek. Boguszowice Stare reprezentował ZSP nr 6 pod fachowym okiem Justyny Buchalik. Drużyna gospodarzy została przygotowana do zawodów przez Lucynę Tkocz.

Po otwarciu olimpiady przez Leszka Moskala, przewodniczącego zarządy dzielnicy Wielopole oraz dyrektor ZSP nr 1 – Joannę Błażycę, mali zawodnicy rozpoczęli rywalizację w pięciu konkurencjach sportowych. Pokonywali tor przeszkód, ścigali się na piłkach z ,,uszami”, zmagali się z pokonaniem na brzuchu ławeczki gimnastycznej i przekazywali pałeczkę w wyścigu sztafet.

W wyniku ostrej rywalizacji na pierwszym miejscu uplasował się ZSP nr 6, drugie miejsce zajęło Przedszkole nr 14 z Chwałowic, a trzecie ZSP nr 7.

– Zgłoszenie udziału w olimpiadzie oraz duży wysiłek wkładany przez nauczycieli w przygotowanie pięciolatków do startów w poszczególnych konkurencjach, jest ważnym elementem pracy wychowawczej nauczyciela. Stanowi nie tylko sprawdzian sprawności i umiejętności dzieci, jest również doskonałym sposobem rozwijania cech psychicznych małych zawodników tj.: woli walki, zdecydowania, zdyscyplinowania, samodzielności i odwagi. Wszystkim drużynom należą się duże brawa za ich wspaniałą rywalizację a nauczycielom ogromne podziękowania za wkład pracy – twierdzą organizatorzy.