Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

imieniny: Marii, Natalii, Sandry

RSS

Unia Racibórz: Wicek idzie do mistrza Polski

24.07.2015 11:54 | 1 komentarz | kozz

12–letni piłkarz Unii Racibórz, Dawid Wiciński, uczeń klasy piłkarskiej w raciborskiej „ósemce” od najbliższego sezonu będzie reprezentował barwy Lecha Poznań.

Unia Racibórz: Wicek idzie do mistrza Polski
Dawid Wiciński (z lewej) walczy o piłkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nazywany przez kolegów i trenerów – „Wicek” to wielki talent, który spędził w raciborskiej Unii ponad połowę swojego życia. Na treningach – daje z siebie wszystko, na meczach jeszcze więcej. Oprócz wielkiej pasji i radości z gry,  bardzo dojrzale i profesjonalnie podchodzi do piłki nożnej. Wrodzona ambicja i zawziętość pomaga mu w osiąganiu kolejnych sukcesów. Wiadomo, że w sporcie na sukces składa się mnóstwo czynników, trzeba po prostu pracować nad sobą na każdej płaszczyźnie, zarówno fizycznej, jak i mentalnej. Jeśli Dawid będzie wciąż doskonalił swoje mocne strony – jest ich naprawdę mnóstwo:  technika, zmysł do gry kombinacyjnej, zadziorność, chęć zwyciężania – to może osiągnąć najwyższy poziom – powiedział trener Jarosław Rachwalski.

Szkoleniowiec przestrzega, że droga sportowca nie jest usłana różami. – Dawidowi życzę wytrwałości i szczęścia w kolejnych latach piłkarskiego życia – dodał raciborski trener.

kozz