Niedziela, 22 września 2019

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Dziś startuje Międzynarodowy Turniej w Siatkówce. Zagra ZAKSA i Jastrzębski Węgiel

30.09.2015 13:03 | 1 komentarz | (q)

Na parkietach raciborskim i rudnickim zobaczymy czołówkę polskich i zagranicznych drużyn. Czy i tym razem będziemy świadkami narodzin gwiazdy? Wstęp na wszystkie mecze jest darmowy!

Dziś startuje Międzynarodowy Turniej w Siatkówce. Zagra ZAKSA i Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rok temu w akcji mogliśmy oglądać takie drużyny jak: Effector Kielce, Cuprum Mundo Lubin, Hypo Tirol, Innsbruck oraz Raision Loimu z Finlandii. Po zaciętych meczach najlepsza okazała się drużyna z Innsbrucka. Wśród najlepszych zawodników tej imprezy był Mateusz Bieniek wówczas utalentowany młodzieniec, dziś podstawowy gracz kadry narodowej. W Raciborzu pokazał swój ogromny talent siatkarski, zdobywając tytuł najlepszego zagrywającego. Te rozgrywki wierni fani siatkówki wspominają do teraz. Sam Mateusz jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy na świecie. Obecnie przebywa w dalekiej Japonii, gdzie wspólnie z reprezentacją Polski walczył o upragniony bilet do Rio de Janeiro 2016 oraz Puchar Świata. W tym roku nie zobaczymy go na raciborskim parkiecie, ale z sentymentem wspomina miasto i ubiegłoroczny turniej. Zawodnik przyznaje, że szczególnie kibicować będzie swojemu klubowi, Effectorowi Kielce.

W tym roku kibiców czeka powtórka emocjonujących zmagań. Od 1 do 4 października, w ramach II Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz, do miasta zjadą światowej sławy drużyny, a ich poczynania będzie można śledzić z trybun Areny RAFAKO oraz hali sportowej w Rudniku. Na parkiecie zobaczymy 6 drużyn – 3 zagraniczne: Dukla Liberec (Mistrz Czech), Berlin Recycling Volley (V-ce Mistrz Niemiec, brązowy medalista Ligi Mistrzów), Shandong Shanghai (V-ce Mistrz Chin). 3 polskie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i Effector Kielce.

Najlepsi zawodnicy już zacierają ręce, aby stanąć po przeciwległych stronach siatki. – Jestem bardzo podekscytowany faktem, że mogę zagrać w turnieju w Raciborzu. Zespoły biorące w nim udział są bardzo silne, a same rozgrywki pomogą nam przed rozpoczęciem mistrzostw. Zagramy przeciwko naszemu byłemu trenerowi, Markowi Lebedewowi, co nie zdarza się często. Jednak cieszymy się, że będziemy mogli się z nim spotkać. Pomimo, iż nasza drużyna nie zagra w komplecie, mamy nadzieję, że osiągniemy najlepszy wynik na turnieju – mówi siatkarz Robert Kromm z reprezentacji Berlin Recycling Volleys. Oprócz Kromma, w Raciborzu zobaczymy takich zawodników, jak: Grzegorz Bociek – były reprezentant polski, bardzo utalentowany młody atakujący, który wraca do formy po rocznej walce z rakiem krtani, Grzegorz Pająk – rozgrywający polskiej kadry B, Erik Shoji – libero kadry USA, wybrany najlepszym libero Pucharu Świata właśnie ukończonego w Japonii, Paul Lotman – przyjmujący kadry USA, przez ostatnie lata zdobywał wszystkie laury wraz z Resovią Rzeczów, Michał Masny – wieloletni reprezentant Słowacji, świetnie znany polskim kibicom siatkówki z szybkiej i kombinacyjnej gry.

– Mamy nadzieję, że 4 dni siatkarskich zmagań przyciągną nie tylko zagorzałych kibiców tego sportu, ale całe rodziny. Tym bardziej, że wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny – zaprasza Jakub Michalak, executive manager VolleyPRO management, inicjator Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Przypomnijmy, że wstęp na wszystkie mecze jest darmowy.

(r)


O turniej troszczą się radni

Zbigniew Sokolik z klubu Czas na Zmiany dopytywał prezydenta Raciborza na posiedzeniu komisji dlaczego turniej, w jego ocenie bardzo atrakcyjny dla kibiców, trzeba przenosić w sobotę do Rudnika. – Arena Rafako jest w tym czasie zajęta przez festiwal fitness. Umowa została zawarta na początku roku, impreza od lat odbywa się przy Łąkowej, nie chcieliśmy utrudniać przedsiębiorcy jej organizacji. W ten sposób zasięg turnieju się zwiększy – przekonywał go Mirosław Lenk. Kibice siatkarscy w Raciborzu znają obiekt w Rudniku, miejscowe Rafako rozgrywa tam często swoje mecze ligowe. Przy okazji prezydent Lenk podał, że 30 tys. zł, jakie będzie kosztował turniej, to pieniądze z budżetu OSiR.

Terminy meczów przedstawiają się następująco:

1.10.2015 – RAFAKO Arena, ul. Łąkowa 31, 47-400 Racibórz
godz. 17.30 Berlin – Liberec
godz. 20.00 Zaksa – Effector

2.10.2015 – RAFAKO Arena, ul. Łąkowa 31, 47-400 Racibórz
godz. 17.30 Jastrzębie – Liberec
godz. 20.00 Effector – Shan Dong

3.10.2015
– Sport gym, ul. Słoneczna 1, 47-411 Rudnik
godz. 14.00 Zaksa – Shan Dong
godz. 17.00 Mecz II ligi AZS RAFAKO Racibórz
godz. 20.00 Jastrzębski – Berlin

4.10.2015
– RAFAKO Arena, ul. Łąkowa 31, 47-400 Racibórz
godz. 12.00 – mecz o 5 miejsce (drużyny, które zajęły 3 miejsce w grupach)
godz. 14.30 – mecz o 3 miejsce (drużyny, które zajęły 2 miejsce w grupach)
godz. 17.00 – finał (zwycięscy grup)
godz. ok. 19.00 – dekoracja i wręczenie nagród indywidualnych