Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Turniej tenisa stołowego o puchar starosty w MOW Rudy

28.10.2015 18:56 | 0 komentarzy | kozz

24 października w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Raciborskiego.

Turniej tenisa stołowego o puchar starosty w MOW Rudy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn: Zespół Szkół Ogólnokształcących z Rud, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Kuźni Raciborskiej, Zakład Poprawczy z Raciborza, Ochotniczy Hufiec Pracy z Rybnika, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących z Raciborza oraz gospodarze turnieju Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach. Imprezę otworzył przedstawiciel starostwa raciborskiego, Piotr Kielar, który wraz z dyrekcją ośrodka życzył dobrej zabawy, wytrwałości oraz zdrowej rywalizacji podczas prowadzonych rozgrywek. Każdy z zawodników rozegrał 17 meczów do dwóch wygranych setów, systemem każdy z każdym. Łącznie podopieczni rozegrali 156 meczów.

Nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju czuwał sędzia główny zawodów Anna Rusin, której pomagało 9 sędziów stolikowych. Wszystkie wyniki meczów były wyświetlane na ekranie monitora, dzięki czemu trenerzy oraz opiekunowie na bieżąco mogli śledzić poczynania swoich podopiecznych. Po zaciętej i wyrównanej walce I miejsce zajęli gospodarze z MOW w Rudach, II miejsce podopieczni z OHP, na III miejscu uplasowali się zawodnicy z MOW w Kuźni Raciborskiej. Kolejne miejsca zajęli: Zakład Poprawczy, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących. W rozgrywkach indywidulanych zwyciężył Michał Małek z MOW w Rudach, II miejsce zajął Michael Tudyka również z MOW w Rudach, a III miejsce przypadło Krzysztofowi Górskiemu z OHP w Rybniku. Każdy z 18 zawodników został nagrodzony. Fundatorami nagród byli: Starostwo Raciborskie, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach oraz sponsorzy: EDF  Polska i SŁOD – HURT z Rybnika. Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na posiłek, podczas którego mogli się zintegrować i spędzić ze sobą miło czas. Organizatorzy dziękują za udział w turnieju oraz zapraszają za rok.