Poniedziałek, 20 maja 2019

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Siatkarze AZS Rafako odwiedzili porzucone zwierzęta

30.12.2015 16:44 | 4 komentarze | kozz

W środę 30 grudnia, siatkarze KS AZS Rafako Racibórz odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Komunalnej w Raciborzu.

Siatkarze AZS Rafako odwiedzili porzucone zwierzęta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ten sposób zakończyli pierwszą edycję akcji mającej na celu pomoc porzuconym zwierzętom. 5 grudnia, podczas mikołajowego meczu, w którym siatkarze AZS podejmowali gości z Jaworzna, zorganizowano zbiórkę najpotrzebniejszych produktów, takich jak karma oraz koce.

- Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej inicjatywie. Łącznie udało się zebrać ok.100 kilogramów karmy, za co serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Jednocześnie chcielibyśmy zaapelować o racjonalne podejście do kwestii zakupu zwierząt lub ich adoptowania, np.w formie prezentu świątecznego. Zwierzęta nie są zabawkami na kilka tygodni czy miesięcy, mają swoje uczucia i przywiązują się do człowieka. A widok setek odtrąconych psów i kotów oraz jazgot, który towarzyszy każdej wizycie człowieka w schronisku, są bardzo przygnębiające - powiedzieli wspólnym głosem Tomek Błaszczok oraz Karol Korus.

- W przyszłym roku również chcielibyśmy zorganizować podobne wydarzenie oraz zaangażować w nie jak najwięcej podmiotów. Staramy się, aby życie klubu nie toczyło się jedynie wokół siatkówki, a jego działalność była wielowymiarowa - dodał menedżer zespołu, Marcin Chmiela.