Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Brąz dla najlepszego zawodnika LKS „Dąb” Brzeźnica

05.02.2016 11:03 | 0 komentarzy | kozz

Sebastian Jezierzański zajął 3 miejsce w prestiżowym Turnieju Dan Kolov & Nikola Petrov, który odbywał się w stolicy Bułgarii. Zawodnik LKS „Dąb” Brzeźnica stoczył 4 walki, wygrał z zawodnikiem ze Słowacji, następnie z Chin. W półfinale musiał uznać wyższość zawodnika z Iranu, a w pojedynku o 3 miejsce pokonał zawodnika gospodarzy.

Brąz dla najlepszego zawodnika LKS „Dąb” Brzeźnica
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sebastian Jezierzański to jeden z najbardziej utalentowanych zapaśników w Polsce. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia zdobyte w kraju i poza jego granicami. Aktualnie zajmuje 5 miejsce w wyścigu po przepustkę na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. W barwach klubu LKS „Dąb” Brzeźnica, sponsorowanego przez firmę RAFAKO S.A., stawiał pierwsze kroki i do tej pory dumnie je reprezentuje.

Ubiegły rok było dla tego sportowca bardzo pracowity, zdobył m. in. kolejne mistrzostwo Polski oraz kilka innych, równie znaczących trofeów.

Obecny rok rozpoczął bardzo dobrze, bo od zdobycia brązowego metalu na prestiżowych zawodach Dan Kolov & Nikola Petrov, które odbywały się w stolicy Bułgarii. Aktualnie Sebastian przygotowuje się do zbliżających się wielkimi krokami zawodów, w których powalczy o Puchar Polski.

Jednak prawdziwa batalia dla sportowca z Raciborza zacznie się w kwietniu, bowiem wtedy rozpoczynają się zawody, których główną wygraną są kwalifikacje olimpijskie. - Wyjazd na tegoroczną Olimpiadę do Rio de Janeiro, to moje największe marzenie, ale i najważniejszy cel, jaki przed sobą postawiłem. W ubiegłym roku nie udało mi się zdobyć bilet do Rio, ale nie poddaję się, bo wierzę, że jest on w moim zasięgu - zapewnia zapaśnik.  

Rok temu Sebastian zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów, w tym roku chce czegoś więcej, dlatego najbliższe plany stawia na jedną kartę. - Będę dążyć to tego, aby być w szczytowej formie i na macie dać z siebie wszystko. Dlatego najbliższe miesiące zamierzam w stu procentach poświęcić zapasom. W mojej kategorii wagowej jest jeszcze 2 zawodników, z którymi muszę rywalizować o start w najważniejszych europejskich zawodach. Niestety, zapasy to taki sport, gdzie może wystartować tylko 1 Polak na Mistrzostwach Europy, Świata, czy turniejach kwalifikacyjnych. Dlatego staram się jak mogę, żebym to był ja - podkreśla zapaśnik, wychowanek LKS „Dąb” Brzeźnica. Po zajęciu trzeciego miejsca na podium w Bułgarii szanse Sebastiana wzrosły, co sprawiło, że medal z najbliższych zawodów jest do zdobycia.

JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA