Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Medaliści ME w zapasach z wizytą w Ministerstwie Sportu

16.03.2016 17:24 | 0 komentarzy | kozz

Na zaproszenie Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki w siedzibie Ministerstwa odbyło się spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy w zapasach.

Medaliści ME w zapasach z wizytą w Ministerstwie Sportu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakończone w niedzielę w Rydze zawody były niezwykle udane dla polskiej reprezentacji. W tegorocznych Mistrzostwach Europy w stolicy Łotwy, Polacy zdobyli pięć medali. Magomedmurad Gadżhiev wywalczył złoto w stylu wolnym w kategorii 70 kg, Robert Baran – srebro w stylu wolnym w kategorii 125 kg, Edgar Babayan – srebro w stylu klasycznym w kategorii 80 kg, Tadeusz Michalik – brąz w stylu klasycznym w kategorii 85 kg oraz Roksana Zasina – brąz w zapasach kobiet w kategorii 55 kg.

W spotkaniu z ministrem Witoldem Bańką uczestniczyli również Grzegorz Pieronkiewicz – prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Głaz – sekretarz generalny PZZ i trenerzy kadry, Jusup Abdusalamow – styl wolny i Andrzej Maksymiuk – styl klasyczny. Teraz przed polskimi zapasami kolejne wyzwanie, turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Szansę na wywalczenie olimpijskich przepustek będą mieć między innymi zawodnicy raciborskiej Unii: Dawid Ersetic i Mateusz Wolny.