Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Medale zapaśników MKZ Unia Racibórz na OTK i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Chełmie

25.04.2016 14:07 | 0 komentarzy | MAD

Bardzo dobry start zanotowali zapaśnicy i zapaśniczki MKZ Unia Racibórz podczas rozgrywanego w Chełmie (22-23.04) Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w stylu klasycznym i  równolegle odbywającymi się w tym czasie Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski w zapasach kobiet.

Medale zapaśników MKZ Unia Racibórz na OTK i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Chełmie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W gronie ponad 170 uczestników młodzi zawodnicy z Raciborza wywalczyli w sumie 4 medale: 2 złote i 2 brązowe. Kategorię 47 kg w wielkim stylu wygrał Jakub Otulak, który wszystkie walki wygrał przed czasem, nie tracąc w całych zawodach ani jednego punktu technicznego. W wadze 53 kg triumfował Nils Heiduczek. Unita w półfinale pokonał Kajetana Olejnika z którym do tej pory ani razu nie wygrał. Medale brązowe przywieźli do Raciborza Adrian Weczerek (38 kg) i Kacper Pogorzelski (100 kg). W klasyfikacji drużynowej Miejski Klub Zapaśniczy uplasował się na trzecim miejscu. Ponadto trenerzy Unii Mateusz Wanke i Piotr Żurawik odebrali puchar za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej OTK w 2015 roku. W rywalizacji dziewcząt na drugim miejscu zawody ukończyła Kamila Kasprów (32 kg), która debiutowała w tak ważnej imprezie.

Z przeprowadzonych w tym samym czasie w Chełmie, Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach kobiet, ekipa Unii wróciła z trzema medalami. Z roli faworytek w stu procentach wywiązały się Paula Kozłow (53 kg) i Agnieszka Król (60 kg), które zakończyły rywalizację na pierwszym miejscu. Na drugiej pozycji w kategorii 69 kg zameldowała się Patrycja Sperka. W klasyfikacji drużynowej zawodniczki Unii uplasowały się na trzecim miejscu.