Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Drobne wsparcie może pomóc Annie z Rybnika w osiągnieciu sukcesów w sporcie

26.04.2016 06:00 | 0 komentarzy | ż

Anna Duda, pływaczka i nauczycielka wychowania fizycznego z Rybnika, to kolejna osoba, której zbiórka pieniędzy została uruchomiona na platformie crowdfundingowej* DamNaSport.pl. Dzięki platformie sportowcy dowolnej dyscypliny mogą zorganizować społecznościową zbiórkę pieniędzy. Anna Duda w ramach swojego projektu chce zebrać 800 zł na zakup profesjonalnego stroju sportowego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Anna Duda przygodę ze sportem zaczęła w wieku 11 lat w rybnickim klubie pływackim. Jako studentka odnosiła sukcesy, reprezentując Polskę w zawodach ratowniczych. Obecnie trenuje pływanie razem z synem w klubie sportowym RMKS Rybnik pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Jako zawodnik MASTERS ma na swoim koncie wiele dobrych wyników sportowych, kilka tytułów mistrzyni Polski, Litwy, Słowacji oraz kilka rekordów Polski. Pani Anna w tym roku przygotowuje się do udziału w majowych Mistrzostwach Europy w Pływaniu w Londynie. Celem jej zbiórki jest zebranie 800 zł, które przeznaczy na zakup profesjonalnego stroju startowego do pływania.

Na DamNaSport.pl, jak na każdej platformie crowdfundingowej, to darczyńca decyduje, ile chce przeznaczyć na dany cel. Aby dofinansować wybraną kampanię, a tym samym pomóc lokalnym talentom w osiąganiu sportowych celów, wystarczy zalogować się na portalu i wybrać próg finansowania, czyli zadeklarować określoną kwotę na konkretny projekt. Sportowcy w ramach podziękowań́ rewanżują się nie tylko zdobytymi medalami, ale również przygotowanymi przez nich nagrodami dla darczyńców.

Platforma crowdfundingowa DamNaSport.pl została uruchomiona w ramach Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, utworzonego przez Natalię Partykę i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Partnerem projektu jest sieć sklepów Biedronka. Fundusz organizuje konkursy stypendialne i wspiera sportowców w wieku od 16 do 22 lat, którzy z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem. Premiera DamNaSport.pl odbyła się podczas ogłoszenia wyników ubiegłorocznego konkursu.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: https://damnasport.pl.

źródło: damnasport.pl

* Crowdfunding – forma finansowania różnego rodzaju projektów poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. Najczęściej crowdfunding odnosi się do zbiórek prowadzonych na stworzonych w tym celu platformach internetowych.