Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pobiegnij w II RAFAKO Półmaraton Racibórz i zdobądź nagrodę

Przygotowania do drugiej edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz idą pełną parą. Debiutująca w ubiegłym roku impreza okazała się wielkim sukcesem, a jej uczestnicy jeszcze długo miło ją wspominali. W tym roku biegowi towarzyszyć będzie jeszcze więcej atrakcji i nagród.

Pobiegnij w II RAFAKO Półmaraton Racibórz i zdobądź nagrodę

Zapisy do RAFAKO Półmaraton Racibórz trwają. Aby wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę internetową: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2196 zarejestrować się i opłacić pakiet startowy. A w nim, m.in.: profesjonalna koszulka techniczna, nr startowy, agrafki, kupon na posiłek regeneracyjny i pasta party oraz wiele niespodzianek. Dodatkowo dla zawodników na trasie przewidziano, m.in.: opiekę medyczną, punkty żywieniowe i odświeżenia oraz napoje izotoniczne. Po dotarciu do mety półmaratończycy będę mogli skorzystać z darmowych masaży oraz porad dietetyka.

Dla raciborzan oraz uczestników IX Biegu bez Granic atrakcyjne rabaty.

Warto przypomnieć, że długość biegu wynosi dokładnie 21 097,5 m. Trasa biegnie malowniczymi ulicami miasta i posiada atest PZLA. Biorąc udział w biegu, zawodnicy spoza Raciborza mają okazję podziwiać najpiękniejsze zabytki miasta.

Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody. Zwycięzca półmaratonu otrzyma czek o wartości 2 tys. zł i puchar. Za zajęcie drugiego miejsca - puchar oraz 1,5 tys. zł. Za trzecie miejsce- 1 tys. zł i puchar. Zdobywca czwartego miejsca otrzyma 600 zł i puchar. Zawodnik, który uplasuje się na 5 pozycji – 500 zł i puchar. Za szóste miejsce wręczony zostanie puchar oraz 400 zł. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal. Nie będzie to, jak w ubiegłym roku tradycyjny krążek, a medal składający się z dwóch części. Pierwszą część już otrzymali zawodnicy, którzy ukończyli majowy IX Bieg bez Granic. Drugą jego część będzie można zdobyć finiszując w półmaratonie. Ukończenie obu biegów pozwoli skompletować oryginalny, pamiątkowy medal przedstawiający herb Raciborza.

Ponadto będą przyznawane nagrody w klasyfikacji najszybsza raciborzanka i najszybszy raciborzanin w ramach Mistrzostw Raciborza w Półmaratonie. Osobne nagrody otrzymają również przedstawiciele szeroko pojętej branży energetycznej, ponieważ równolegle odbywać się będą Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie oraz Zawody o Puchar Prezes RAFAKO S. A. (sponsora tytularnego).

Sam półmaraton to nie wszystko. Przed głównym biegiem odbędzie się Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, liczący zaledwie 2109 m, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitacje dwójki młodych raciborzan -Wiktorii i Jurka. Zapisy na ten bieg prowadzone są tutaj: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2432. Podczas tego startu będzie możliwość zdobycia brakującej połowy medalu.

Dla wszystkich kibiców oraz osób, które nie biegają, a 28 sierpnia odwiedzą biegowe miasteczko, które znajdować się będzie na terenie SP 4 wezmą udział w pikniku rodzinnym. Przewidziano atrakcyjne gry i zabawy dla najmłodszych. Porady specjalistów z branży kosmetycznej i dietetyki oraz występy artystyczne. Bogate i różnorodne święto sportu, z pewnością będzie miłą okazją, aby wesoło i przyjemnie zakończyć wakacje.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].