Wtorek, 16 lipca 2019

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Mistrzostwo Polski dla Jezierzańskiego i Tatar

12.09.2016 09:10 | 0 komentarzy | kozz

Dwa złote i dwa srebrne medale wywalczyli zapaśnicy MKZ Unia Racibórz i LKS Dąb Brzeźnica podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski Seniorów, które rozgrywane były w Zgierzu.

Mistrzostwo Polski dla Jezierzańskiego i Tatar
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na najwyższym stopniu podium stanęli Sebastian Jezierzański (Dąb), który pewnie wygrał finał kategorii 86 kg i Agata Tatar(Dąb) w w wadze 63 kg. Oba srebrne medale wywalczyli reprezentanci raciborskiej Unii: Paula Kozłow (53 kg) i Dawid Ersetic (59 kg). Wieczorne finały transmitowała na żywo TVP Sport w ramach II Złotej Gali Zapaśniczej.

Przypomnijmy, że podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach zawodnicy Unii i Dębu również wielokrotnie stawali na podium. W decydujących walkach o trzecie miejsce zwycięstwa z reprezentantów Unii odnieśli Agata Walerzak (53 kg), Agnieszka Król (60 kg) i doświadczony Mateusz Wanke (71 kg). Srebrny krążek przywiozła do Raciborza Patrycja Sperka, która startowała w kategorii 75 kg. Na piątych miejscach rywalizację ukończyli Arkadiusz Gucik (66 kg) i Krzysztof Bańczyk (71 kg), a ósmy był Grzegorz Wanke (66 kg). Z zawodników LKS Dąb Brzeźnica biorących udział w mistrzostwach brązowy medal wywalczył Patryk Gołuchowski (61 kg), a piąte miejsca zajęli Patryk Ołenczyn (65 kg), Remigiusz Waśkowski (70 kg) i Nataniel Ostrowski (74 kg). Brązowy medal na mistrzostwach wywalczył również Piotr Duk (Olimpijczyk Kędzierzyn - Koźle), który na co dzień podnosi swoje kwalifikacje na treningach w MKZ Unia Racibórz w ramach działającego w klubie Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży. Większość zawodników Unii i Dębu wystąpi za dwa tygodnie w Raciborzu na Akademickich Mistrzostwach Polski.

MKZ Unia