środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Ruszyły zapisy na V EKO-OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej

07.10.2016 09:30 | 0 komentarzy | MAD

Wielkimi krokami zbliża się V edycja biegu EKO-OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej. Biegacze do pokonania będą mieli 10 km odcinek obrzeżami Gminy. Zapisy właśnie ruszyły. Udział w biegu może wziąć maksymalnie 250 osób.

Ruszyły zapisy na V EKO-OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odpowiednie przygotowanie, porządne sportowe obuwie oraz duch rywalizacji - tyle potrzeba wytrawnemu biegaczowi do wzięcia udziału w zawodach. Jednym z takich sprawdzianów będzie V edycja EKO-OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej, która odbędzie się w sobotę, 14 stycznia 2017 o godz. 12.00. Regulamin biegu oraz szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie internetowej: /www.maratonypolskie.pl/dokument/2016/35831_2257_regulamin.pdf.

Liczba miejsc jest ograniczona. W rywalizacji może wziąć udział maksymalnie 250 osób. Dodatkowo przewidziano 50 miejsc dla organizatora biegu.

Lokalizacja bazy oraz trasa nie ulegają zmianie. - Podobnie jak w latach poprzednich biegacze wyruszą z placu przy szkole podstawowej w Pietrowicach Wielkich - informuje Robert Antczak, organizator imprezy. Dystans, jaki do pokonania będą mieli uczestnicy liczy10 km i jest bardzo wymagający, ponieważ wiedzie po drogach utwardzonych, pagórkach oraz leśnych ścieżkach.

Dotąd firma EKO - OKNA S.A. regularnie wspierała bieg, a przy V edycji została sponsorem tytularnym. - Z uwagi na sąsiedztwo trasy, decyzja o współorganizacji biegu była naturalną koleją rzeczy. Tym bardziej, że w ostatnim czasie coraz więcej naszych pracowników wykazuje zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej - mówi Mateusz Kłosek, prezes Zarządu EKO-OKNA S.A.

Niedawno w firmie zawiązała się nieformalna grupa biegaczy, która pod nazwą „EKO-OKNA Runners” będzie reprezentować firmę podczas biegowych imprez. Team swój debiut ma już za sobą. Kilkoro jej członków zaliczyło udany start podczas PKO Silesia Maraton, który odbył się 2 października br. Wśród uczestników był m.in. Kamil Wollny. Pracownik EKO - OKIEN, mimo swojego młodego wieku zaliczył już sporo długodystansowych biegów. Rok rocznie, od II edycji uczestniczy w Eko Crossie. - II edycja tego przedsięwzięcia była dla mnie pierwszym startem w masowym biegu. Wtedy właśnie złapałem bakcyla rywalizacji i uwierzyłem w swoje siły i możliwości - przyznaje Kamil Wollny, biegacz z firmy EKO- OKNA S.A. - Naprawdę ciekawa, kameralna impreza. Chociaż trzeba przyznać, że trasa do najłatwiejszych nie należy, ale przyjemnie się ją pokonuje. Biegam po niej na co dzień i dużo tam wypracowałem. Takich crossów nie ma w okolicy, więc z pewnością bieg jest wyjątkowy - dodaje.

W zbliżającej się edycji biegających pracowników Spółki z Kornic będzie zdecydowanie więcej. - Właśnie z myślą o pracownikach EKO-OKIEN zdecydowaliśmy się na małą zmianę w regulaminie i utworzenie dla nich odrębnej kategorii - tłumaczy Robert Antczak. Załoga firmy, poza klasyfikacją generalną, będzie uczestniczyć również w „Mistrzostwach Pracowników EKO-OKIEN”.

Do startu pozostały jeszcze trzy miesiące, a to sporo czasu, aby odpowiednio przygotować się do zimowego biegu. Jednak czy chłód i niska temperatura sprzyja tej dyscyplinie sportu? - Wszystko zależy od osoby. Jedni wolą biegać, gdy jest ciepło, inni wybierają zimno. Najlepsza dla tej dyscypliny jest optymalna temperatura, ale tak naprawdę wszystko zależy od przygotowania - przekonuje Kamil Wollny. - W chłodzie biega się lepiej, bo organizm nie męczy się tak szybko, jak przy upale. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu. Zakładamy na siebie kilka warstw, koniecznie rękawiczki i czapkę. Dobierając garderobę, pamiętajmy, że lepiej jest założyć dwie bluzy termoaktywne, niż jedną bawełnianą. Mniej się spocimy i ryzyko zachorowania będzie słabsze. Najważniejsze - należy założyć odpowiednie obuwie sportowe - udziela porad K. Wollny, zachęcając do udziału w EKO- OKNA Cross po Ziemi Pietrowickiej. 

***

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Korzeniak, Adventure Media

Podpis do zdjęć: III EKO-CROSS 2015

***