Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Spotkanie Ewy Bugdoł z młodzieżą w Fundacji EDF Polska w Rybniku

13.10.2016 11:52 | 0 komentarzy | kozz

Tegoroczna Mistrzyni Europy w triathlonie na dystansie długim, Ewa Bugdoł, wzięła udział w spotkaniu z młodzieżą w Rybniku. Sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka opowiedziała zebranym zarówno o swojej drodze sportowej, jak i zaletach aktywności fizycznej. Wydarzenie odbyło się w rybnickiej siedzibie Fundacji EDF Polska.

Spotkanie Ewy Bugdoł z młodzieżą w Fundacji EDF Polska w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek, 3 października w Rybniku, rozegrano bieg sztafetowy szkół ponadgimnazjalnych. Po zakończeniu zawodów, w siedzibie Fundacji EDF Polska, odbyło się spotkanie z Ewą Bugdoł, niezwykle utytułowaną polską triathlonistką. Wspierana przez raciborską Spółkę zawodniczka, wręczyła nagrody sztafetom oraz opowiedziała o swojej drodze do sukcesu, jak i zaletach uprawiania sportu. Organizatorem wydarzenia był były pływak i triathlonista, Adam Giza.

- Chciałam przede wszystkim zachęcić młodzież do uprawiania sportu. Opowiadałam o zaletach aktywności fizycznej, oraz gorąco namawiałam do uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego, które niestety omijane są przez uczniów szerokim łukiem. Starałam się przekazać, jak istotny jest sport zarówno dla rozwoju fizycznego, jak i psychicznego – powiedziała Ewa Bugdoł, która opowiedziała także o swojej drodze sportowej. - Przedstawiłam zebranym swoją przygodę triathlonową. Pochodzę z małej miejscowości, dlatego chciałam zaznaczyć, że każdy ma szansę wybicia się i osiągnięcia sukcesu. Podkreśliłam jak ważna jest ciężka praca, upór i konsekwencja w dążeniu do celu. Nie możemy także zapomnieć o wsparciu rodziców, którzy w moim przypadku bardzo mi pomagali. Gdyby nie oni i ich wiara we mnie, nie byłoby mnie w miejscu, w którym znajduję się teraz- wyjaśniła E. Bugdoł.

Jak zaznaczyła zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa, po tego typu wydarzeniach widzi wyraźną motywację w młodych ludziach. - Są chętni do dyskusji, zainteresowani sportem oraz samym triathlonem. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w spotkaniach z młodzieżą. Szczególnie szczęśliwa jestem z możliwości dzielenia się swoją historią sportową. Każdy ma szansę osiągnięcia sukcesu, wystarczy wytrwale dążyć do celu – dodała Ewa Bugdoł. W tym kontekście warto przypomnieć, że tylko w tym roku, zawodniczka zdobyła ósme Mistrzostwo Polski w triathlonie na dystansie długim oraz wywalczyła Mistrzostwo Europy.


Autor tekstu: MAGDALENA MATUSIK / ADVENTURE MEDIA

Zdjęcia: Archiwum: Facebook: Ewa Bugdol Blog