Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Juniorzy Volleya Rybnik ograli Jastrzębski Węgiel [ZDJĘCIA]

19.10.2016 20:40 | 0 komentarzy | pm

Rywalizacja pomiędzy młodymi siatkarzami z Rybnika i Jastrzębia zawsze ma dodatkowy smaczek.

Juniorzy Volleya Rybnik ograli Jastrzębski Węgiel [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla młodych siatkarzy z Rybnika rywalizacja z rówieśnikami z Jastrzębskiego Węgla, a dokładnie z Akademii Talentów Żory zawsze jest czymś wyjątkowym. Nie inaczej było w meczu juniorów, którzy walczą w I grupie rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, a której liderem, z kompletem zwycięstw jest Jastrzębski Węgiel właśnie. Dlatego też w meczu w rybnickim Gimnazjum Mistrzostwa Sportowym nr 2 faworytem był zespół z Jastrzębia.

Już pierwszy set, wygrany przez Volley na przewagi, pokazał jednak, że o zwycięstwo nie będzie im łatwo. Gdy druga partia również padła łupem gospodarzy, stało się jasne, że rybniczanie zrobią wszystko, aby pokonać swoich rówieśników z Jastrzębskiego. I to ostatecznie się udało. Dzięki ambitnej postawie, podopieczni Wojciecha Kasperskiego mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:1. To druga wygrana Volleya, w czwartym meczu jaki rozegrali w tym sezonie. Dla Jastrzębskiego była to pierwsza porażka, cztery pozostałe mecze Pomarańczowi wygrali.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Wojciech Kasperski, trener Volleya Rybnik
Wygrana z Jastrzębskim dla moich chłopaków, to zawsze duże przeżycie. Taka sztuka udała nam się w ubiegłym sezonie, jeszcze w gronie kadetów, ale praktycznie to był ten sam zespół, który dziś gra już w juniorach. Jastrzębie przyjechało tutaj w roli faworyta, może nas lekko zlekceważyli. My od początku sezonu gramy bardzo walecznie, co przekłada się na to, ze każdym zespołem walczymy jak równy z równym. I w meczu z Jastrzębskim dało pozytywny efekt. Nasza drużyna składa się z wychowanków, absolwentów tutejszego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Na ten moment nie mamy warunków, aby ściągać zawodników z zewnątrz. Ale to, że ci chłopcy od początku są z nami, barwy Volleya naszą od małego, powoduje, że w takich meczach jak dzisiaj, dają wszystko aby wygrać. To bardzo mnie cieszy.

Volley Rybnik – Jastrzębski Węgiel 3:1 (27:25, 26:24, 21:25, 29:27)

Volley: B. Zegarlicki, W. Zubko, D. Porczyk, P. Fidosiej, P. Zając, D. Wagner (kapitan), W. Niestrój, Ł. Fukała, B. Konsek, P. Holesz (libero), P. Rutkowski (libero).

JW: A. Hołdys, M. Krawczyk, R. Lejawa, K. Marchwiak, A. Kącki (kapitan), S. Bartecki, I. Oziabło, B. Kuryło, B. Makoś, J. Bąk (libero).