Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Bezbramkowo w meczu Silesii Rybnik z Fortecą Świerklany

03.11.2016 11:35 | 0 komentarzy | pm

Sobotni mecz Wojewódzkiej Ligi Młodzików Młodszych pomiędzy AP Silesia Rybnik a Fortecą Świerklany zakończył się bezbramkowym remisem, mimo że obie ekipy miały wiele okazji do zdobycia bramki.

Bezbramkowo w meczu Silesii Rybnik z Fortecą Świerklany
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszej połowie więcej szans miała ekipa gości z Świerklan. Najpierw sytuacji sam na sam z Mikołajem Hejdukowskim nie wykorzystał Kacper Szotowicz. Potem minimalnie obok słupka uderzali Karol Smyczek i Paweł Raczyński, a strzał z rzutu wolnego Mateusza Ćwieka zablokowano. Najlepszą sytuację dla gospodarzy miał Igor Biernacki, ale jego uderzenie po rzucie rożnym wybił z linii bramkowej Dominik Adamiec. W drugiej połowie zarysowała się niewielka przewaga gospodarzy napędzanych przez wspomnianego Biernackiego oraz Adama Gibca. W poprzeczkę z dystansu trafił Patryk Zieleziński, a dobitka Macieja Norka była nieudana. Groźnie z rzutów wolnych strzelali Norek oraz Igor Macuda, ale na posterunku był bramkarz Fortecy - Gabriel Węgrzyn. W odpowiedzi świetny rajd przeprowadził Michał Goraus, ale tym razem to jego uderzenie zostało zablokowane na linii bramkowej. Obie ekipy grały z wielką determinacją aby zdobyć 3 punkty, ale wynik bezbramkowy nie krzywdzi żadnej z nich.
Do końca rozgrywek pozostała już tylko jedna kolejka. Potknięcie Fortecy w Żorach z Silesią wykorzystała Odra Wodzisław i to ona obecnie zajmuje fotel lidera. Pomiędzy tymi drużynami rozegra się korespondencyjny pojedynek o mistrzostwo podokręgu oraz awans do I Ligi Wojewódzkiej. Forteca Świerklany podejmie w najbliższą sobotę Unię Racibórz, a Odra Wodzisław drużynę MOSiRu Jastrzębie-Zdrój.
Maciej Węgrzyn

AP Silesia Rybnik - LKS Forteca Świerklany 0:0

AP: Mikołaj Hejdukowski - Tomasz Kołodziej, Adam Gibiec, Maciej Bochenek, Dawid Bocianowski, Igor Macura, Igor Biernacki, Maciej Norek, Patryk Zieleziński, Maciej Chamot oraz Wojciech Chmura, Adrian Holona

LKS: Gabriel Węgrzyn - Mateusz Ćwiek, Oskar Misala, Dominik Adamiec, Kacper Tetla, Wojciech Żymełka, Miłosz Misala, Michał Goraus, Kacper Szotowicz oraz Paweł Raczyński, Wojciech Prusakowski, Karol Smyczek, Dawid Mazurek, Mateusz Wziętek