Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Łukasz Kubiak z brązem mistrzostw Europy

19.11.2016 11:06 | 0 komentarzy | pm

Zawodnicy Rybnickiego Centrum Sportów Walki „Taekwon-do Fighter – TKM” nie próżnują. 

Łukasz Kubiak z brązem mistrzostw Europy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Budapeszcie odbył się VI Puchar Świata w Taekwon-do ITF. W zawodach wystartowała rekordowa liczba – 1852 sportowców z 58 krajów. Największą ekipą w pucharze stanowiła reprezentacja sportowców z Argentyny, których do Budapesztu przyleciało ponad dwustu.

Puchar świata
Rybnickie Centrum Sportów Walki reprezentowało 4 zawodników. W kategorii seniorów wystartowali: Łukasz Kubiak i Dominika Filec natomiast w juniorach Nikola Wita a w juniorach młodszych Wiktoria Czarnowska. – Oceniając występ naszych zawodników na tak prestiżowej i wyjątkowej imprezie, z prawdopodobnie najliczniejszą obsadą zawodników w całej bogatej historii Taekwon-do ITF, nasz start uważam za bardzo dobry. Jako, że nie mieliśmy zbyt dużo czasu na przygotowania do tego startu, ponieważ do końca września walczyliśmy o pozyskanie potrzebnych środków finansowych, bez których nie byłby możliwy wyjazd i start naszych zawodników na tak prestiżowej imprezie. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni gdyż wsparcia szukaliśmy na własną rękę, ponieważ niestety ani miasto Rybnik ani Gmina Świerklany nie wsparła nas w tej inicjatywie. Dziękujemy wszystkim firmom i darczyńcom oraz samym rodzicom, dzięki którym mogliśmy wystartować w pucharze świata w Budapeszcie – mówi Łukasz Kubiak, trener rybnickich zawodników i dodaje: – Czterech zawodników reprezentowało RCSW Fighter na tym pucharze. Osiągnięty wynik uważam za bardzo dobry, gdyby mi ktoś powiedział przed wyjazdem, że tak dobrze uda nam się wystartować, to brałbym ten wynik w ciemno. Jeden medal wywalczony, cztery miejsca tuż pod podium. Dziewczyny przegrywały z najlepszymi zawodniczkami w swoich kategoriach wagowych – tłumaczy Kubiak.

Mistrzostwa Europy
W Splicie w Chorwacji odbyły się Mistrzostwa Europy Muay Thai. Była to kolejna duża impreza skupiająca czołowych zawodników muay thai z krajów europejskich. Tym razem RCSW Fighter reprezentował jeden zawodnik Łukasz Kubiak. – Dobrze było powrócić do reprezentacji Polski Muay Thai po sześciu latach przerwy, poczuć ten klimat i kolejny raz reprezentować Polskę w mistrzostwach Europy. Tym razem udało się wywalczyć brązowy medal, który wynikał z dobrego losowania. Swoją walkę półfinałową przegrałem z reprezentantem Białorusi. Po pierwszej słabej rundzie w kolejnych dwóch rundach drugiej i trzeciej można było zauważyć nieco lepszą walka i nieco lepszą moją praca. Wskazówki narożnika zaczęły przynosić efekty, zmiana taktyki walki zaczęła przynosić powoli pozytywny rezultat i było kilka momentów niezłej pracy, powoli zacząłem nieco lepiej walczyć a Białorusin, według mojego odczucia, jakby nieco osłab. Był jeden moment, że nieźle trafiłem przeciwnika i czułem, że poczuł, ale niestety nie udało mi się poprawić i ponowić akcji. Niestety wynik końcowy mnie nie satysfakcjonuje, walkę zwyczajnie przegrałem, Białorusin tego dnia był ode mnie lepszy – opowiada brązowy medalista ME.

Bilans startu zawodników w Budapeszcie (puchar świata):
Nikola Wita:
- kategoria walk: 34 zawodniczki, kat. wagowa -55 kg, 4 pojedynki wygrane (z Rosjanką, Amerykanką, Polką i Irlandką), 1 pojedynek przegrany - finał (z Rumunką);
- kategoria techniki specjalne: 34 zawodniczki Nikola pod podium;
- kategoria układy formalne: 99 zawodniczek – 2 pojedynki wygrane.

Dominika Filec:
- kategoria walk: 40 zawodniczek, 1 pojedynek przegrany z Argentynką z późniejszą zwyciężczynią pucharu;
- testy siły: 60 zawodniczek, Dominika pod podium;

Wiktoria Czarnowska
- kategoria walki: 57 zawodniczek, kat. wagowa +45 kg, 3 pojedynki wygrane (z Belgijką, Finką i Węgierką), 1 przegrany (z Irlandką);
- kategoria techniki specjalne: 71 zawodniczek, Wiktoria pod podium.

Łukasz Kubiak:
- kategoria walk: 41 zawodników, 1 pojedynek wygrany (z Włochem), 1 pojedynek przegrany (z Argentyńczykiem)