środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

W Rybniku biegali dla Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA]

26.11.2016 13:24 | 0 komentarzy | pm

Rybniccy biegacze włączyli się w mądre pomaganie.  

W Rybniku biegali dla Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

5 kółek dla Paczki – to jedna z akcji, która ma na celu wspieranie i popularyzowanie mądrej pomocy, czyli Szlachetnej Paczki. „Nie ważne czy biegasz codziennie, czy od wielkiego dzwonu, każdy może przyjść i wyrazić poparcie dla idei mądrej pomocy, jaki przyświeca Szlachetnej Paczce” – tak zachęcali do przyjścia na rybnicki stadion organizatorzy akcji. Na ich apel odpowiedziało kilkadziesiąt osób, które pojawiły się na rybnickim stadionie LA. Wszyscy na dwukilometrową pętle wyruszyli punktualnie o 11.00.

– W ubiegłym roku Razem z Markiem Podeszwą wpadliśmy na pomysł, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Czyli bieganie z ideą mądrej pomocy. W tym roku jest sporo osób z Rybnickiej Grupy Biegowej, którzy wyróżniają się klubowymi koszulkami. Dystans, na którym biegamy jest dość krótki, to 5 kółek wokół stadionu, czyli 2 km. Chodziło nam o to, aby każdy mógł tutaj przyjść i pobiec, żeby była to impreza dla każdego. I tak się stało. Biegają z nami nawet dzieci – tłumaczy Andrzej Gorzawski, organizator a zarazem wolontariusz Szlachetnej Paczki z Rybnik.

W ramach akcji odbyła się też zbiórka żywności trwałej i chemii, która zostanie przekazana jednej z rybnickich rodzin w ramach Szlachetnej Paczki. Zapraszamy do fotorelacji z biegu.