Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle objął kadrę Polski

20.12.2016 12:58 | 0 komentarzy | kozz

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej przychylił się do rekomendacji Zespołu ds. wyboru trenera męskiej kadry i zatwierdził Ferdinanda De Giorgiego na stanowisko selekcjonera męskiej Reprezentacji Polski.

Trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle objął kadrę Polski
Ferdinando De Giorgi / fot. Maciej Kozina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wnikliwej analizie rekomendacja dla nowego szkoleniowca męskiej kadry została przez Zarząd przyjęta jednomyślnie. Umowa z nowym selekcjonerem została zawarta na cztery lata i będzie obowiązywać od 31 marca 2017 roku do 31 października 2020 roku. Ewentualna, pierwsza weryfikacja nastąpi po dwóch latach obowiązywania kontraktu. Przypominamy, że chęć prowadzenia kadry mistrzów świata wyraziło szesnastu szkoleniowców o uznanym dorobku i renomie.

Po konsultacjach z Wydziałem Szkolenia do bezpośrednich rozmów z Zespołem wytypowano pięciu kandydatów: Maura Berruto (Włochy), Ferdinanda De Giorgiego (Włochy), Radostina Stoycheva (Bułgaria), Marcela Mendezy (Argentyna) i Angelo Lorenzettiego (Włochy). Argentyńczyk nie spełnił warunku PZPS o niełączeniu pracy z kadrą z pracą w klubie, a Lorenzetti zrezygnował z przyczyn osobistych.

Ostatecznie w siedzibie PZPS na bezpośrednich rozmowach stawili się Berutto, De Giorgi i Stoychev. Każdy z kandydatów wykazał się dużą wiedzą o stanie męskiej kadry i jej potencjale. Najbardziej optymalny projekt zaprezentował Ferdinado De Giorgi i on został rekomendowany Zarządowi, zyskując finalną akceptację. Nowy szkoleniowiec zobowiązał się do zbudowania trzonu zespołu szkoleniowo-medycznego w oparciu o Polaków.

Ferdinando De Giorgi będzie 25. szkoleniowcem męskiej Reprezentacji Polski i 5. zagranicznym.

Do decyzji podjętej przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, gratulując trenerowi ZAKSY odniósł się również prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. -Fefe jest bardzo dobrym trenerem, w Kędzierzynie-Koźlu stworzył zespół, który mierzy w najwyższe cele i je osiąga. To bardzo ambitny człowiek i trener, który nie boi się podejmowania nowych wyzwań. W pracy z reprezentacją Polski życzymy mu powodzenia –  powiedział Sebastian Świderski.

PZPS/ZAKSA