Niedziela, 15 września 2019

imieniny: Albina, Nikodema, Marii

RSS

Studenci PWSZ w Raciborzu rozpoczęli sezon masażu sportowego

16.01.2017 19:27 | 0 komentarzy | (q)

Jak co roku Studenci PWSZ III Roku rozpoczęli sezon wykonywania masażu sportowego na imprezach sportowych. Przez pół roku będą kształtować nabyte umiejętności pod okiem Marka Jendryska.

Studenci PWSZ w Raciborzu rozpoczęli sezon masażu sportowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Swoją przygodę z masażem sportowym rozpoczęli w PIETROWICACH WIELKICH, gdzie odbył się V CROSS na 10 km. Startowało przeszło 400 biegaczy i biegaczek. Studenci wykonywali masaż sportowy przed biegiem i po jego zakończeniu.

Robert Antczak (organizator biegu) – Bardzo dziękuję Dyrekcji Instytutu Kultury Fizycznej i studentom za okazaną pomoc. Udział masażystów na takich imprezach jest bardzo potrzebny. Dziękuję studentom i opiekunowi Markowi Jendryskowi za poświęcenie i wielkie zaangażowanie sportowe.

Marek Jendrysek (opiekun i wykładowca) – Rozpocząłem dziesiąty sezon wyjazdów ze studentami na różnego rodzaju imprezy sportowe, gdzie mają możliwość wykazania się nabytymi umiejętnościami i zdobycie początkowej praktyki. W tym roku wprowadziłem masaż sportowy na Specjalizacji Trenera Personalnego. Jako specjalista z 30 letnim stażem uważam, że Trener Personalny to nie tylko osoba, która dba o kształtowanie sylwetki klienta, dobór suplementacji, diety sportowej, ale również dbanie o układ kostno-mięśniowo-powięziowy poprzez dobór manualnych technik m.in. masażu sportowego i elementów klasyki.